Kanal D Benimle Söyle Şarkı Yarışması Kuralları Formatı Sunucusu ve Juri Üyeleri

Kanal D ekranlarında başlayacak olan Benimle Söyle şarkı yarışması merakla bekleniyor. Benimle Söyle yarışmasının en temel kuralı 100 jüri üyesini ayağa kaldırmak ve en fazla puanı almaktır. Yarışmanın formatına göre, her yarışmacı kaç tane jüriyi ayağa kaldırırsa o kadar puan alacak. Ayrıca Benimle Söyle’nin sunuculuğunu Enis Arıkan yapacak.

Kanal D Benimle Söyle Şarkı Yarışması Kuralları Formatı Sunucusu ve Juri Üyeleri

Kanal D’de yayınlanmak üzere yeni bir şarkı yarışması geliyor. Dünyada en çok izlenen yarışma programlarından olan All Together Now yarışması, Türkiye’ye uyarlandı ve yarışmanın ismi Benimle Söyle oldu.

Benimle Söyle yarışma programının yapımcılığını Med Yapım şirketi yapıyor. Yarışmanın sunuculuğunu ise Enis Arıkan yapacak. Ayrıca yarışmada 100 jüri üyesi olacak bu jürilere Birce Akalay kaptanlık yapacak.

Benimle Söyle Yarışmasının Kuralları

Şarkı performansını sergileyen yarışmacılardan en çok jüri üyesini ayağa kaldıran kişi bir üst tura çıkıyor. Bunun için şarkı söyleyen yarışmacının 100 kişilik jüri üyelerini etkilemesi ve ayağa kaldırması gerekiyor. Yarışmacılar ayağa kaldırdığı her bir jüri için 1 puan alacak ve en fazla puan alan kişi finalist olacak.

Her bölümde 10 yarışmacı yeteneklerini sergileyecek. Şarkısı ve sesiyle en çok jüriyi ayağa kaldıran yarışmacı, adını finale yazdıracak. Geri kalan ikinci ve üçüncü olan kişiler kendi aralarında tekrardan yarışacak ve ikinci finalist belirlenecek.

Benimle Söyle’nin 100 kişiden oluşan jüri üyeleri arasında Ferman Akgül, Ahmet Güvenç, Ayta Sözeri, DJ Nikki Wild, Çağatay Akman gibi isimler bulunuyor.

Yarışmanın Sunucusu Kim?

Benimle Söyle yarışma programının sunuculuğunu Enis Arıkan yapacak. Arıkan 1983 yılında İstanbul’da doğdu ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuarı mezunudur. Ayrıca Bilgi Üniversitesi Sahne Sanatları Performans bölümünde de eğitim almıştır.

Enis Arıkan, Aynalı Tahir, Genco, Gurbet Kadını, Yıldızların Altında, Jet Sosyete gibi yapımlarda da rol almıştır.

Jüri Lideri Birce Akalay Kimdir?

Birce Akalay normalde dizi ve sinema oyuncusudur. Pera Güzel Sanatlar Lisesi mezunu olan Akalay, Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. 2004’te Türkiye güzellik yarışmasına katılan Akalay, bu yarışmada 3. olmuştu. Sunuculuk ve spor spikerliği yapan Akalay, Senin Uğruna, Kader, Hayat Bazen Tatlıdır ve Siyah Beyaz Aşk dizilerinde de rol almıştır.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 17:04

YORUM EKLE

Popüler Haberler