Kim Milyoner Olmak İster Arda Ayten 1 milyonluk soruyu bildi mi? Arda Ayten yarışmada kaç para kazandı?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL'lik soruyu açtırmayı başaran Arda Ayten 1 milyonluk soruyu bildi mi ve Arda Ayten yarışmada kaç para kazandı sorularının detayları merakla araştırılmakta. İşte yarışma formatı ve yarışmacı Arda Ayten'e ilişkin ayrıntılar.

Kim Milyoner Olmak İster Arda Ayten 1 milyonluk soruyu bildi mi? Arda Ayten yarışmada kaç para kazandı?

Kim Milyoner Olmak İster yarışması son bölümünde 1 milyon TL’lik soru izleyicileri ekran başına kilitledi. Sezon finaliyle yarışmaya nokta koyan Murat Yıldırım, 1 milyon TL’lik soruyu bir sonraki sezona bıraktı.

Arda Ayten Kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında 1 milyon TL’lik soruya kadar gelmeyi başaran Arda Ayten, Kahramanmaraş Üniversitesi’nde Tıp Fakültesi öğrencisidir. 19 yaşına 4 kitap sığdıran ve yılda 100 kitap okuduğunu dile getiren Arda Ayten yarışmadaki tavrı ve gösterdiği başarıyla kısa süre içerisinde sosyal medya gündemine oturdu. Tarzıyla da dikkat çekmeyi başaran Ayten, en büyük zevkinin kitap okuduğunu ve bir yılda 135 kitap okuduğunu dile getirdi. Parası bittiği için kitap alamadığını belirten Ayten’in en büyük hayaliyse bütün eserleri kendi orijinal dillerinde okuyabilmek.

Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında tarihi bir başarı sergileyen 19 yaşındaki genç yarışmacı, bir sonraki sezonda 1 milyon TL’lik soruyu bilip bilmediğini öğrenebilecek.  

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2019, 15:18

YORUM EKLE