Kuruluş Osman Bizans prensesi Sofia kimdir? Gerçek adı nedir? Alma Terziç rol aldığı yapımlar

ATV ekranlarına gelen Kuruluş Osman dizisinde yer alan Sofia karakterinin kim olduğu izleyiciler tarafından araştırılmaya başladı. Peki, Kuruluş Osman Bizans prensesi Sofia kimdir? Gerçek adı nedir? İşte, Alma Terziç rol aldığı yapımlar...

Kuruluş Osman Bizans prensesi Sofia kimdir? Gerçek adı nedir? Alma Terziç rol aldığı yapımlar

Her Çarşamba günü yeni bölümü ile ATV ekranlarına gelen Kuruluş Osman dizisinde Bizans prensesi olan Sofia rolünü canlandıran oyuncunun kim olduğu ve hayatı Kuruluş Osman izleyicileri tarafından merak ediliyor. İşte, Kuruluş Osman dizisinde Sofia karakterini canlandıran oyuncu ile ilgili merak edilenler...

Kuruluş Osman dizisinde yer alan Sofia karakteri Bizans Tekfuru Yorgo'nun karısı rolünü canlandırmaktadır. Gizli bir örgüt için çalışan ve üyesi olan Sofia, Kulucahisar Kalesi'nde yapmış olduğu entrikalar ile ilk önce Tekfuru öldürtür, daha sonra da işlemiş olduğu suçu Osman Bey'in üstüne atıyor.

Kuruluş Osman Sofya karakterini canlandıran oyuncu kimdir?

Kuruluş Osman dizisinde diğer Bizans karakterlerinin yanında farklılık gösteren Sofia'nın farklı bir konuşma tarzı ile Türkçe konuşması izleyicilerin dikkatini çekmektedir. Bu nedenle de Kuruluş Osmanlı dizisinde yer alan Sofia'nın kim olduğu ve hayatı izleyiciler tarafından merak ediliyor.

Kuruluş Osman Sofia kimdir?

 

Kuruluş Osman dizisinde Sofia karakterine hayat veren oyuncu Alma Terziç'tir.

Alma Terziç kimdir?

11 Temmuz 1987 tarihinde dünyaya gelen Alma Terziç Yugoslavya'nın Zenica şehrinde doğdu. Alma Terziç Boşnak kızıdır.  Memleketinde savaş başladığında Alma Terziç daha 5 yaşındaydı. Savaş çıkması nedeni ile 2 yıl boyunca Bodrum'da saklandı. 2008 yılında da "Snow" (Kar) adlı sinema filmi ile sinema hayatı için ilk adımını başarılı bir şekilde attı. 

Alma Terziç 2011 yılında senaryosunu Angelina Jolie tarafından kaleme alınan ve yönetilen "In the Land of Blood and Honey" (Kan ve Aşk) adlı sinema filminde rol aldı.

2012 yılında ise dizinin müziklerini Zülfü Livaneli tarafından yapılan "Veda" dizisinde ki Eirene karakterine hayat verirken Mehmet Aslantuğ ve Fahriye Evcen ile rol arkadaşlığı yaptılar.

Alma Terziç, 2013 yılında "Öyle Sevdim ki Seni" adlı sinema filminde oynadı.

2014 yılında ise "Şeref Meselesi" adlı dizide rol aldı.

Alma Terziç'in filmografisi

2014 Şeref Meselesi

2013 Üç Yol

2013 Fatih

2012 Veda 

2011 Mavi Kelebekler

2011 Kan ve Aşk 

2010 Unutma Beni İstanbul

2009 Violim te...

2008 Mahala

2008 Snow

 

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 23:02

YORUM EKLE

Popüler Haberler