Netflix'e sigara yasağı geliyor!

Dünya'nın en büyük sosyal film platformu Netflix’e sigara yasağı geliyor. Çevrimiçi film ve dizi izleyebileceğiniz bir uygulama olan Netflix, dünya genelinde büyük bir sosyal ağa sahip bir uygulamadır. Ancak uygulamanın özgürlüğü kısıtlanıyor. Netflix yayınlarında sigara ve e-sigara kullanımı yasaklanacak.

Netflix'e sigara yasağı geliyor!

NETFLİX’E SİGARA YASAĞI

Film ve dizilerde sigaranın açık olarak yayınlanmasından dolayı birçok insan sigaraya özenmektedir. Bundan dolayı birçok yayına sigara sansürü gelmektedir. Bu konuda dünyanın en büyük online dizi ve film platformu olan Netflix de sigaranın olumsuz önek olan bir madde olduğunu kabul ediyor. Bundan dolayı Netflix’te 14 yaş altına hitap eden içeriklerde sigara veya e-sigara gösterilmeyecek.

Bir araştırma şirketi, Netflix’te ne kadar sigara gösterildiğini araştırdı. Bu araştırmaya göre Stranger Things dizisinin birinci sezonunda 182 kez, ikinci sezonunda ise 262 kez sigara gösterilmiş.

Ancak sigara konusunun sadece Netflix’te değil, diğer film ve dizi platformları olan Amazon Prime Video ve Hulu’da da gösterildiğini görmekteyiz. Netflix sigara konusunda hassasiyet gösterecek. Böylece diğer platformların da bu adımı atması beklenecek.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 20:52

YORUM EKLE