Ogeday Yeniden Survivor’da Yarışacak! Ogeday Girişken Kimdir? Ogeday Hakkında Bilgiler

Survivor 2017 şampiyonu Ogeday Girişken yeniden Survivor'da yarışacak! Peki Ogeday Girişken kimdir? İşte şampiyon Ogeday hakkında bilgiler ve daha fazlası.

Ogeday Yeniden Survivor’da Yarışacak! Ogeday Girişken Kimdir? Ogeday Hakkında Bilgiler

Survivor 2019 kadrosu içerisinde henüz dahil olan bazı isimler arasında Ogeday Girişken de yer aldı. Survivor 2017 şampiyonu Girişken’in Survivor Türkiye – Yunanistan mücadelesinin içerisinde yer alacağı öğrenildi. Listenin içerisinde şampiyonun yer alması büyük bir heyecan uyandırdı.

Ogeday Girişken Kimdir?

1992 yılında Adana’da dünyaya gelen Ogeday Girişken, liseye kadar Adana’da eğitim görmüştür. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği bölümünü kazanan Girişken, lisans eğitimini tamamladı ve o yıllarda kürek sporunda Fenerbahçe’de lisanslı sporcu olarak on yıl takımda kürek çekti. Henüz erken yaşlarda kürek sporuna büyük bir ilgi duyan Girişken, Türkiye’ye sayısız başarılar kazanmıştır. 2017 yılında Survivor yarışması gönüllüler kadrosunda yer alan Girişken, yarışma başladıktan sonra hem parkurdaki mücadelesi hem de karakteriyle büyük bir beğeni kazanmıştır.

İki kez bireysel dokunulmazlık kolyesini takmayı başaran Ogeday Girişken, parkurda galip geldikten sonra genellikle galibiyetlerini kardeşine armağan etmekteydi. Girişken, dünya çağında Litvanya’da yapılan U-23 Kürek Şampiyonası’nda Türkiye’yi temsil etmiş ve yarışmayı 8. sırada tamamlamıştır.

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2019, 21:48

YORUM EKLE

Popüler Haberler