Pablo Escobar kimdir? Pucca Escobar tweetine hapis cezası

Pablo Escobar’la ilgili Tweet atan Pucca hesabının sahibi Selen Pınar Işık’a hapis cezası verildi. Pucca’ya hapis cezası verilmesinin ardından Pablo Escobar’ın kim olduğu araştırılmaya başlandı.

Pablo Escobar kimdir? Pucca Escobar tweetine hapis cezası

Twitter’ın tanınmış hesaplarından olan Pucca yani Selen Pınar Işık, uyuşturucuya özendirdiği sebebiyle yargılandığı davada 7 sene hapis cezasına çarptırıldığını duyurdu. Pucca yayınladığı videoda, “Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar'la ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı” dedi.

Pucca’nın Escobar’la ilgili paylaşım yapmasının ardından Escobar’ın kim olduğu merak konusu haline geldi.

Pablo Escobar Tweetii

Pablo Escobar Kimdir?

Escobar Kolombiya’daki en büyük uyuşturucu kartellerinden bir tanesidir. Pek çok insan Escobar’ın sağ ele geçmemek için kendi kulağına kurşun sıkarak intihar ettiğini düşünmektedir. Pablo Escobar’ın Kolombiya’da seveni kadar sevmeyeni de vardı. Escobar’ın cenazesine 25 binden fazla insan katılmıştı. Amerikan gazetesi New York Times, bu gelişmelerin ardından, gelecekte insanların onun mezarını bir azizmiş gibi ziyaret edeceğini yazdı. Escobar’ın bu kadar sevilmesinin en önemli sebebi yoksullara yardım etmesidir.

Escobar hükümet güçlerinden çok, Los Pepes adındaki çete tarafından fazlasıyla kovalanmıştır. Pablo’nun öldürdüğü insanların yakınlarından oluşan bu çete, Escobar’ın rakibi olan Cali Karteli tarafından da destekleniyordu. Bu insanlar Pablo’dan intikam almak için ant etmişlerdi.

3 Aralık 1993 günü Pablo Escobar askerler ile girdiği çatışmada bacağından, göğsünden ve kulağından vurularak öldürüldü.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 14:54

YORUM EKLE

Popüler Haberler