Resmi Gazete'nin mobil uygulaması yayınlandı

Resmî Gazete’nin cep telefonları ve tablet bilgisayarlar için hazırlanan mobil uygulaması hizmete sunuldu.

Resmi Gazete'nin mobil uygulaması yayınlandı

Resmî Gazete’nin mobil uygulaması Apple ve Android marketlerde “T.C.  Resmî Gazete” adıyla yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı tarafından yazılım teknolojilerindeki yeniliklere uygun olarak hazırlanan bu mobil uygulamayla Resmî Gazete içeriğine ulaşılabiliyor.

3 ana bölümden oluşan uygulamanın Başlık bölümünde ortada Resmî Gazete’nin basılabilir PDF formatındaki nüshasının yer aldığı “PDF Görüntüle” butonu ile önceki ve sonraki sayıya gitme imkânı sağlayan yönlendirme okları bulunuyor. Sağ tarafta bulunan Takvim bölümünden ise istenilen günün Resmî Gazetesine erişilebiliyor.
 

İkinci bölüm olan Ana Menüde ise “Bugün”, “Arama”, “Son Mükerrer”, “Resmî Gazete Tarihçesi”, “Resmî Gazete Mevzuatı”, “Web Görünümü”, “İletişim Bilgileri” ve “Yardım” bölümleri yer alıyor.

Üçüncü bölüm olan Ana Gövde ise aramaların sınırlandırılıp, daha sade sonuçlar elde edilmesini sağlayan Tüm Kategoriler-Zaman Aralığı ve içinde bulunulan gün yayımlanan Resmî Gazete İçeriği olmak üzere iki kısımdan oluşuyor.

Genel Aramada; “Aranacak Kelime”, “Başlangıç-Bitiş Tarihi”, “Mevzuat Türü”, “Resmî Gazete Sayısı”, “Mükerrer olup olmadığı”, “Mevzuat Sayısı (Numarası)” ve “mevzuatı yürüten Kurum Adı” kıstaslarına göre arama yapılabiliyor. Arşiv ve Mükerrer Arşivi sekmelerinden ise 7/2/1921 tarihinden aranılan günün tarihine kadar yayımlanan tüm Resmî Gazete nüshalarına Mevzuat veya İlan bölümü olarak erişilebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2019, 14:18

YORUM EKLE

Popüler Haberler