RTÜK Başkanı AKİT TV Ve KRT’nin Cezasını Kesti!

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, AKİT TV ve KRT’ye yayınlarında, Mustafa Kemal Atatürk’e, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret içeren ifadeler kullanılması sebebiyle cezai işlem uyguladı. RTÜK bahsi geçen kanallara idari para cezasının yanısıra iki kez program durdurma cezası verdi.

RTÜK Başkanı AKİT TV Ve KRT’nin Cezasını Kesti!

Radyo Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin yönetiminde gerçekleştirilen üst kurul olağan toplantıda, yayın ihlalleri değerlendirilerek AKİT TV ve KRT kanallarına haber bültenlerinde, Mustafa Kemal Atatürk’e, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik hakaret içeren ifadeler kullanılıması üzerine idari para cezası ayrıca iki kez de program durdurma cezası verdi.

RTÜK, AKİT TV'ye, "Gün Başlıyor" isimli programda Ulucanlar Cezaevi Müzesi'nden yapılan canlı yayın sırasında muhabirin, Kılıçdaroğlu'na yönelik kullandığı ifadeler ve yine AKİT TV'de yayınlanan "Saklanan Tarih" programında, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Atatürk'ün manevi şahsına yönelik hakaret içeren ifadeler için idari para cezası uygulanmasına karar verdi.

RTÜK ayrıca Akit TV muhabiri Mehmet Özmen AKİT TV’nin müzeye dönüştürülen eski Ankara Ulucanlar Cezaevi’ndeki darağacının önünde durarak, ”Türk kamuoyu, PKK terör örgütüne, FETÖ terör örgütüne de yandaşlık yapan, kol kanat geren, bağrında besleyen öneğin Kemal Kılıçdaroğlu gibi bazı isimlerin de işte bu darağacında asılmasını, idam edilmesini bekliyor diye düşünüyorum. Bu bizim fikrimiz tabii ki, taktir yine kamuoyunun.” söylemlerine karşılıkta uygulanna para cezasının yanısıra iki kez program durudurma cezası verdi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2019, 14:54

YORUM EKLE