Şampiyon Dizisi Yaman kimdir? Gerçek adı nedir? Erdal Özyağcılar rol aldığı yapımlar

Yeni sezonda TRT 1’de yayınlanacak olan Şampiyon dizisinin oyuncu kadrosuna usta bir isim daha katıldı. Şampiyon dizisi Yaman Günlatay kim? Boks antrenörü olan Yaman Günaltay karakterini usta oyuncu Erdal Özyağcılar canlandıracak.

Şampiyon Dizisi Yaman kimdir? Gerçek adı nedir? Erdal Özyağcılar rol aldığı yapımlar

TRT 1’de gelecek sezon yayınlanacak olan Şampiyon dizisinin oyuncuları belli oluyor. Gelecek sezon gayet iddialı bir dizi olarak karşımıza çıkacak olan Şampiyon dizisinde, sinema dünyasının ünlü isimleri de yer alıyor.

Şampiyon dizisinde Yaman Günaltay, boks camiasında kendisini kanıtlamış birisidir. Gençlik yıllarında çok maça çıkmış profesyonel bir boksör emeklisidir. Yaman Günaltay yaşının ilerlemesinin ardından boks antrenörlüğüne başlamıştır.

Yaman hocanın kendine özgü çalışma prensipleri vardır. Disiplin Yaman hocanın değişmez kuralıdır.

Şampiyon Dizisi Yaman Gerçekte Kim?

Şampiyon dizisinde Yaman Günaltay karakterini Erdal Özyağcılar canlandıracak. Şehir tiyatroları sanatçısı olan Özyağçılar bu kurumdan emekli olarak tiyatro ve sinema kariyerine son vermiştir.

Tiyatronun haricinde pek çok sinema filmi ve televizyon dizisinde rol alan Erdal Özyağcılar, Bizimkiler ve Elveda Rumeli dizisinde çok beğenilmişti.

Son yıllarda televizyon çalışmalarına devam eden Özyağcılar, Şehnaz Tango, Beşik Kertmesi, Elveda Rumeli, Yabancı Damat ve Karadağlar gibi dizilerde başrol oynamıştır. 1986 yılında Yılanların Öcü adlı filminde oynadığı karakter sayesinde 23. Antalya Film Festivalinde En İyi Yardımcı erkek oyuncu ödülünü almıştır.

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 01:42

YORUM EKLE

Popüler Haberler