Sev Yeter dizisi neden final yapıyor? Final tarihi ne zaman?

Sev Yeter dizisi 18 Haziran 2018 tarihinde yayın hayatına başlamıştı. Ancak dizinin final yapacağı açıklandı. Peki Sev Yeter Dizisi Neden Final Yapıyor? İşte dizinin final yapmasında etkili olan faktörler ve ayrıntıları…

Sev Yeter dizisi neden final yapıyor? Final tarihi ne zaman?

Sev Yeter Dizisi Neden Final Yapıyor?

Kanal 7 yönetiminden alınan bilgilere bakıldığında Sev Yeter dizisinin 20 Temmuz haftasında yayınlanacak bölümünün final bölümü olacağı açıklandı.

Sev Yeter dizisi Hindistan’da Ye Hai Mohabbatein adı altında 2013 senesinde 445 bölüm şeklinde yayınlanmaya başlamıştır. Türkiye’de ise 2018 senesinin Haziran ayında yayınlanmaya başlayan dizinin 285. Bölümü sonrasında final yapacağı ifade edildi.

24 Temmuz 2019 tarihinde dizinin 285. Bölümü izleyici karşısına geçecek ve dizi bu bölüm ile Kanal 7 ekranlarına elveda diyecek.

Senaryonun Kötü Olması Finale Sebep Oldu

Sev Yeter dizisi için alınan final yapma kararının kötü senaryo yüzünden ortaya çıktığı düşünülüyor. Düşük reyting değerleri dizinin senaryosunun izleyici tarafından çok da sevilmemeye başladığını gösteriyor. İlk zamanlar yüksek olan reytingler senaryo ilerledikçe düşüş yaşadı. Bu yüzden dizinin kalan ortalama 150 bölümünün yayınlanması beklenmeden final yapacağı belirtildi.

Bu durumun yaşanacağı aslında bir süredir tahmin ediliyordu. Sev Yeter dizisi Kanal 7’de yayınlanırken ilk başlarda saat 21.00’da yayınlanıyordu. Reytginlerinde düşüş olunca dizinin yayın saati 22.50 olarak değiştirildi. En son olarak ise bu saat 23.50 oldu. Anlaşılan o ki dizinin izleyici kitlesi gece geç vakitlerde uyuyordu ki dizinin reyting skorlarını dibe çakıldı. Yine de gecenin o saatinde 1.5 reyting elde eden diziye başarılı gözüyle bakılıyordu.

Sev Yeter’den Sonra Hangi Dizi Yayınlanmaya Başlayacak?

Sev Yeter dizisinin final yapması sonrasında yeni bir hint dizisinin mi yoksa farklı bir yapımın mı yayınlanacağı izleyiciler tarafından merak ediliyor. Kanal 7 yönetimi tarafından alınacak olan karar doğrultusunda yeni dizi yayınlanmaya başlayacaktır. Hint dizileri bir seçenek olmakla birlikte son zamanlarda Türkiye’de giderek yaygınlaşan Kore dizileri de bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2019, 20:54

YORUM EKLE
YORUMLAR
Azer
Azer - 12 ay Önce

Ya lütfen Şimdi final yapmasin.Biz srv yeteri çok seviyoruz.

Ali
Ali - 12 ay Önce

O zaman kanal7 i silmeliyim tv den

Gönul
Gönul - 11 ay Önce

Fınal olmasin çok sevilen bi filim

Ayşe
Ayşe - 11 ay Önce

O zaman biz de artık kanal 7'ye final yapıyoruz Çünkü sevilen bir diziyi kaldırıyorsunuz saçma sapan başka bir dizi katacaksınız Lütfen yayından kaldırmayın

Elif  yeni
Elif yeni - 11 ay Önce

Sev yeteri geri istiyorum gece yayınlanan dizi nasil izlensin bu kadarmi ya şu ana kadar zevkle izlediğim tek diziydi sev yeter bu diziyi getirin kafaniza göre davranmayin

hakan dayan
hakan dayan - 11 ay Önce

ruhi çok güzel

hakan  dayan
hakan dayan - 11 ay Önce

sev yeter de güzel bir diziydi final olmasın lütfen yönetmenler sesimi duysun


Popüler Haberler