Survivor 2019 şampiyonu Yusuf Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli? Yusuf Karakaya ne ödüller kazandı?

Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmasında birinci belli oldu. Yusuf Karakaya şampiyon oldu! Peki Survivor 2019 Şampiyonu Yusuf Karakaya Kimdir? İşte Yusuf Karakaya hakkındaki ayrıntılar ve çok daha fazlası…

Survivor 2019 şampiyonu Yusuf Karakaya kimdir, kaç yaşında, nereli? Yusuf Karakaya ne ödüller kazandı?

Survivor 2019 Şampiyonu Yusuf Karakaya Kimdir?

Survivor 2019 yarışmasında finale Seda Ocak ve Yusuf Karakaya kalmışlardı. Final bölümü Bodrum’da yapıldı ve her sene olduğu gibi bu sene de nefesler tutuldu.

Survivor 2019 Türkiye Yunanistan yarışmasının bu seneki Türk şampiyonu Yusuf Karakaya oldu. Yunan şampiyon olarak ise Katerina Dalaka ismi belirlendi.

Yusuf Karakaya Kimdir?

Yusuf Karakaya 1994 senesinde Elazığ’da doğmuştur. Bir arkadaşı vasıtası ile kick-box ile tanışan Yusuf hayatının geri kalanını bu sporla ilgilenerek geçirmeyi kafasına koymuştu. Ailesi onu başlarda desteklemese bile Yusuf kendi yolunu çizdi ve antrenmanlarına devam etti. Sonuç olarak girdiği ilk Türkiye şampiyonasında madalya sahibi oldu.

Sonrasında Türkiye genelinde ve yurt dışında birçok tunuvaya katıldı. Tayland’da birçok müsabakada bulundu ve burada da büyük başarılara imza attı. Rakibini nakavt etmesi üzerine Tayland’ın en büyük dövüş kulübü kendisine sponsor oldu.

1.5 sene Tayland’da kalması üzerine pek çok mücadeleye çıktı ve 3 kez şampiyon oldu. Sonrasında Türkiye’den maç teklifi geldi ve Nieky Holkzen ile aynı ringe çıktılar. Bu maçta bunu kırıldı ve doktorun kararı ile maç sona erdirildi. Uzun süren sakatlığı sonrasında yeniden aynı rakibi ile ringe çıktılar ve nakavt ile kazanmayı başardı. Onun en büyük hedefi bir gün UFC’de Türk Bayrağını dalgalandırmak.

2018’de Kim Şampiyon Olmuştu?

Hatırlanacağı gibi 2018 senesinde Survivor yarışmasında şampiyon olan isim Adem Kılıçcı’ydı. Nagihan ile finale kalmışlardı ve SMS oylaması sonucunda Adem birinci seçilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2019, 16:24

YORUM EKLE

Popüler Haberler