Survivor 2020 yarışması formatı nasıl olacak? Survivor 2020 ne zaman başlayacak?

Hem sunuculuğu hem de yapımcılığını Acun Ilıcalı'nın üstlendiği, uzun yıllardır ekranlarda yerini alan başarılı yarışma programı Survivor 2019 geçtiğimiz günlerde bitmişti. Survivor hayranları şimdiden Survivor 2020 programının hangi format ile ekranlara geri döneceğini merak ediliyor. Survivor 2020 yarışması formatı nasıl olacak? Survivor 2020 ne zaman başlayacak? Survivor 2019 reytingleri...

Survivor 2020 yarışması formatı nasıl olacak? Survivor 2020 ne zaman başlayacak?

Hem sunuculuğu hem de yapımcılığını Acun Ilıcalı'nın üstlendiği, uzun yıllardır ekranlarda yerini alan başarılı yarışma programı Survivor 2019 geçtiğimiz günlerde bitmişti. Survivor hayranları şimdiden Survivor 2020 programının hangi format ile ekranlara geri döneceğini merak ediyor. 

Survivor 2020 Hangi Format İle İzliyecisiyle Buluşacak?

Uzun yıllardır Tv8 ekranlarında yayınlanan Survivor, Şubat ayından Haziran ayına kadar ekranlarda yerini alıyor. Survivor 2019'un bitmesinin ardından şimdi gözler Survivor 2020 formatının nasıl olacağı merak ediliyor. Survivor 2019 Türkiye-Yunanistan formatı izleyici tarafından beklenen ilgiyi karşılayamadı. Format bir türlü reyting alamadı. Yalnızca Türkiye'de değil, Yunanistan'da da reytibler oldukça düşük seyretti. Bu yüzden Yunanistan Survivor yayınını sonlandırmaya bile gitti. Acun Ilıcalı'nın eski yüksek reyting aldığı formatlara geri dönmesi bekleniyor. 

All Star mı Ünlüler Gönüllüler mi?

Survivor 2019 formatının bitmesinin ardından gözler Acun Ilıcalı'ya çevrilmişti. Survivor 2020'nin nasıl ve hangi formatla yayına gireceği oldukça merak ediliyor. Bu konu ile ilgili Acul Ilıcalı'dan açıklama geldi. Seray Sever ve Hakan Hatipoğlu'nun sunuculuğunu yaptığı "Gel Yazın Konuşalım" programına konuk olan Acun Ilıcalı, kendisine yöneltilen soruları cevapladı. Bu soruların arasında elbette yeni format içeriği ile ilgili sorular da yer alıyordu. Survivor 2020 formatı ile ilgili Acun Ilıcalı, "Önümüzdeki yıl için yeni bir Survivor formatı düşünüyoruz. Bu yıl beklediğimizi tam anlamıyla aldığımızı söyleyemem. Fakat bu format iki ülke içinde faydalı oldu. Yunan çocuklar ve bizimkiler pırıl pırıl, birbirinden eşsizdiler. Yunanistan'ın gündeminde olan bir isimim. Orada bir Türk prodüksiyonu olduğunu ve bunu Acun'un yaptığını herkes biliyordu."

Acun Ilıcalı yeni formata dair net bir bilgi vermedi. Fakat anlaşıldığı üzere Türkiye-Yunanistan mücadelesinin beklentileri karşılamaması sebebi ile gelecek sezon yeni bir mücadele izlemeyeceğiz. Ilıcalı yeni format hakkında henüz karar verilmediğini vurguladı. Ancak söylediklerine göre yeni formatın ana unsurlarının All Star ya da Ünlüler Gönüllüler olacağı vurgulandı. 

Survivor Türkiye Yunanistan Neden Tutulmadı?

Survivor 2019 Türkiye ve Yunanistan mücadeleleri tamamen reyting odaklı bir formattı. Fakat izleyici bunu farketti ve doğallıktan uzaklaşan Survivor yarışmalarını pek izlemek istemedi. Final bölümlerinde bile ancak 4-5 oranlarında reytingleri zor aldık. 

Survivor Türkiye - Yunanistan Format Reytingleri Nasıldı?

Beklentinin oldukça fazla altında seyreden Survivor 2019, Acun Ilıcalı her ne kadar kesenin ağzını açmış olsa da beklenen reytingi bir türlü alamadı. Reytinglerin bu kadar düşük seyretmesinin başlıca sebeplerinden biri; Türkiye - Yunanistan takımları arasında yapılan mücadelelerin kalite bakımdan düşük geçmesi ve yabancı dil durumları ile izleyicinin alt yazıları takip etmede zorluk yaşaması olarak öne sürüldü. İşte Survivor 2019 total reyting oranları:

Survivor 2019 Türkiye-Yunanistan reytingleri

Bunun dışında Acun Ilıcalı yeni formatta mücadelelerin daha yoğun ve sert geçeceğini ve parkurların zorlaşacağını belirtti. Yeni formatın 2020 Şubat ayında ekranlarda yerini yeniden alması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 03:37

YORUM EKLE