Tozkoparan Celal Kimdir? Gerçek Adı Nedir? Cemal Hünal Hakkında Bilgiler

TRT 1 ekranlarına giriş yapması beklenen Tozkoparan dizisinde Celal karakterine hayat verecek Cemal Hünal kimdir? Issız Adam filminde ün kazanan başarılı oyuncunun kariyeri, geçmişi ve daha fazlası ortaya çıktı.

Tozkoparan Celal Kimdir? Gerçek Adı Nedir? Cemal Hünal Hakkında Bilgiler

TRT 1 ekranlarında prime time saatlerinde ekranlarda olması beklenen Tozkoparan dizisi oyuncu kadrosuna Cemal Hünal’ın dahil olduğu belirtiliyor. Başarılı oyuncunun 22. bölümden itibaren Celal karakterine hayat vereceği öğrenildi. Issız Adam filminde başarılı bir performans sergileyerek ismini hafızalara kazıyan Hünal, sevenlerini heyecanlandırdı.

Cemal Hünal Kimdir?

2 Ekim 1976 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Hünal, ortaöğretim eğitimini Saint Benoit Fransız Lisesi’nde tamamlamış ancak buradaki eğitimini yarıda bırakmıştır. Lise üçüncü sınıfta İskoçya’da Gordonstoun Intenational Summer School’de eğitim görmeye başlayan Hünal, yüksek öğrenimini de yurtdışında tamamlamıştır. Los Angeles Ucla Extension’da, Santa Monica College’da ve London Film School’da oyunculuk eğitimleri alan Hünal, ABD yapımı kısa filmlerde rol alarak sektöre giriş yapmıştır.

Yurtdışında öğrenim gördüğü sırada ailesine destek olmak için bulaşıkçılık yapan başarılı oyuncu aşçılık konusunda yetenekli olmakla birlikte senaryo analistliği de yapmıştır. 2007 yılında Çağan Irmak’ın yönetmenliğinde Ulak filmi ile ilk kez ekranlarla buluşan Hünal, 2008 yılında Melis Birkan ile başrolünü üstendiği Issız Adam’da olağanüstü bir başarıya imza atmıştır. Kısa süre içerisinde ün yapan Hünal, Asi, Leyla İle Mecnun, Seni Bana Yazmışlar, Paramparça gibi yapımlarda da rol almıştır.

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 22:20

YORUM EKLE

Popüler Haberler