TRT Muhteşem Kraliçe Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

TRT 1 ekranlarının yeni Güney Kore dizisi Muhteşem Kraliçe oyuncu kadrosu ve karakterleri ortaya çıktı. Kore yapımı dizinin ilk tanıtımı da televizyon ekranlarında yayınlanmaya başladı.

TRT Muhteşem Kraliçe Dizisi Oyuncu Kadrosu ve Karakterleri

Kore yapımı Muhteşem Kraliçe, TRT 1 ekranlarında yayın hayatına devam etmeye hazırlanıyor. Son dönemlerin en fazla beğeni kazanan Kore dizilerinden olan Muhteşem Kraliçe, ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Son olarak Işığın Prensesi isimli dizi ekranlara gelmiş, reytinglerde beklenen başarı gösterilememişti. Ancak şimdilerde ise Queen Seon Deok isimli Muhteşem Kraliçe dizisi için kollar yeniden sıvandı. Dizi 7 Aralık 2009’da TRT 1 ekranlarında yayınlanmıştı. Tarih-dram ekseninde dönen dizi 11 Haziran tarihinden itibaren hafta içi her gün TRT 1 ekranlarında olacak.

Muhteşem Kraliçe Dizisinin Konusu

Prenses Duk Man, ikiz olarak dünyaya gelmiş. Ancak ikizlerin felaket getireceği yönünde bir kehanetin ortaya atılması yüzünden terk edilmişlerdir. Saraya geldiklerinde Leydi Mi Shil’in en büyük düşmanları olacak ikizler büyük bir mücadelenin içerisine girecektir. Mi Shil,  Prenses Chongmyeong’un suikastine uğrar ve Duk Man ise General Kim Yusin’in desteğiyle Mi Shil’i ortadan kaldırır. Prenses Duk Man’da Silla Krallığı’nın ilk prensesi olarak tahta geçecektir.

Muhteşem Kraliçe Oyuncu Kadrosu

muhteşem kraliçe

Kraliçe Seondeok (Lee Yo-Won)

4 Nisan 1980 yılında dünyaya gelen Yo-Won, lise 2. sınıf öğrencisiyken mankenlik yarışmasında birinci oldu ve moda dergisi Figaro’da çalışmaya başladı. Scant Of a Man dizisiyle ilk kez kameraların karşısına geçen Won, daha sonra birçok dizi ve filmde rol almıştır. Ünlü golfçü ve iş adamı Park Jin-Woo ile dünyaevine giren ünlü oyuncu, Kraliçe Seondeok dizisinde Duk Man olarak anılacak.

muhteşem kraliçe

Mi-Sil (Ko Hyun-Jung)

2 Mart 1981 yılında Kore’de dünyaya gelen Jung, Dongguk üniversitesi mezunudur. Jung, dizide, Duk Man ile kıyasıya bir mücadele içerisine girecek ancak mücadele sonunda son gülen Dok Man olacaktır.

prenses

Prenses Cheon-Myeong (Park Ye-Jin)

1 Nisan 1981 yılında Güney Kore’de dünyaya gelen Jin, üniversite mezunudur ve birçok dizi ve filmde rol almıştır. Dizide Prenses Cheon-Myeong karakterine hayat vermekle birliktDuk Man’ın ikizidir.

muhteşem kraliçe cast

Kim Yu-Sin (Uhm Tae-Woong)

5 Nisan 1974 tarihinde Güney Kore’de dünyaya gelen Yu-Sin, 1.80 uzunluğunda tiyatro ve sinema oyuncusudur.

muhteşem kraliçe

Bi-Dam (Kim Nam-Gil)

13 Mart 1981 Güney Kore doğumlu ünlü oyuncu, dizide sergilediği performansla Yılın Erkek Oyuncusu ödülünü almmıştır.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2019, 03:06

YORUM EKLE

Popüler Haberler