TRT1 Zinde Kal Sunucusu Diyetisyen kimdir? Sıla Saraç hakkında bilgiler

TRT 1 Zinde Kal programı ekranlara gelmeye başladı ve izleyiciler Zinde Kal sunucusu diyetisyen kim ve programın tekrarı ne zaman sorularının yanıtını araştırmaya başladı. İşte Zinde Kal programı sunucusu Sıla Saraç ile ilgili merak edilenler.

TRT1 Zinde Kal Sunucusu Diyetisyen kimdir? Sıla Saraç hakkında bilgiler

TRT 1 televizyonunda koronavirüs sebebiyle ‘’Zinde Kal’’ isimli programın her gün yayınlanmasına karar verildi. Gençlik ve Spor Bakanlığı sponsorluğunda ekranlara taşınan Zinde Kal programı diyetisyen Sıla Saraç’ın sunumuyla ekranlara geliyor.

Zinde Kal hangi gün ve saat kaçta yayınlanacak?

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın TRT ile ortak projesi olan ‘’Zinde Kal’’ vatandaşların evde kaldığı süre zarfında zinde kalmasını sağlayabilmek, egzersiz ve sportif faaliyetlerin gerçekleştirilmesine yardımcı olmak amacıyla yayın hayatına başlamıştır. Hafta içi her gün saat 13.45’te TRT 1 ekranlarında yayınlanacak Zinde Kal programında aynı zamanda evdeki eşyalarla spor malzemesi üretiminin nasıl yapılabileceği de anlatılacak.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu sosyal medya hesabı üzerinden ‘’Zinde Kal’’ programının ‘’Evde kal, hareketsiz kalma’’ sloganıyla başlatıldığını duyurarak ‘’Bu zorlu süreci el birliğiyle aşacağız.’’ diye konuştu.

Zinde Kal WhatsApp

Zinde Kal programı WhatsApp numarası: 0505 756 0229 olarak açıklandı.

Zinde Kal diyetisyen Sıla Saraç kimdir?

Yüksek enerjisi ve donanımlı konuşmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Sıla Saraç, 2012 yılı TED Ankara Koleji Özel Lisesi mezunu olmuştur. 2016 yılında Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm mezunu olan Saraç, Yüksek İhtisas Özel Koru Ankara Hastanesi’nde klinik diyetisyeni olarak çalışmış ve ardından Sorumlu Diyetisyen unvanıyla kariyerine devam etmiştir.

Hastanede çalıştığı süre zarfında çok sayıda gebe, lohusa ve yeni doğan beslenme kongrelerinde yer alan Saraç, Sağlık Bakalnığı ve UNICEF onaylı Anne Sütü ve Emzirme Danışmanlığı eğitimi almıştır.

Sıla Saraç iş deneyimi

* 2015 – 2016 / Başkent Üniversitesi Hastanesi

* Eylül 2016 – Ekim 2017 / Koru Çukurambar Hastanesi – Sorumlu Diyetisyen

* Ekim 2017 – Ocak 2020 / Pilates4U – Diyetisyen ve Emzirme Danışmanı

* Aralık 2018 – Ocak 2020 / Dr. Güven Görkem Obezite ve Metabolik Cerrahi Kliniği – Bariatrik Cerrahi Diyetisyeni & Emzirme Danışmanı

* Ekim 2019 – / Ankara Şehir Klübü – Diyetisyen / Part-time

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020, 19:34

YORUM EKLE

Popüler Haberler