Uğur Karakullukçu Aspor yayınlarında neden yok? A Spordan ayrıldı mı?

A Spor kanalındaki spor programlarına yorumcu olarak katılan başarılı yorumcu Uğur Karakullukçu bir süredir ekranlarda görünmüyor. Uğur Karakullukçu’nun işine son mu verildi? Detaylar içeriğimizde.

Uğur Karakullukçu Aspor yayınlarında neden yok?  A Spordan ayrıldı mı?

A Spor televizyon kanalında spor yorumculuğu yapan ve birçok kişi tarafından izlenen Uğur Karakullukçu bir süredir programa çıkmıyor. İzleyici tarafından nerak edilen bu konu için henüz resmi bir açıklama gelmedi. Ancak, iktidara yakınlığı ile bilinen A Spor kanalının, Uğur Karakullukçu’nun kişisel Twitter hesabı üzerinden yaptığı paylaşım sebebiyle işine son verildiği konuşuluyor.

İptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin 23 Haziran’da tekrarlanması kararı  üzerine, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Twitter’da başlattığı #herşeygüzelolacak hashtagine ünlüler ve sanat camiasından birçok destek gelmişti. Aynı zamanda Cem Yılmaz filmi olan Her Şey Çok Güzel Olacak adlı filmden Ekrem İmamoğlu’na destek amacıyla bir sahne paylaştığı da söyleniyor. Bu kampanyaya destek verenler arasında yer alan Uğur Karakullukçu’nun bu nedenle işine son verildiği konuşulan iddialar arasında.

Uğur Karakullukçu, A Spor ekranlarındaki Son Sayfa ve Transfer Raporu programlarında spor yorumculuğu yapıyor. Karakullukçu, aynı zamanda sosyal medya üzerinde de etkin bir şekilde yer alıyor. Youtube üzerinde yer alan Vole adlı kanalda, Evren Göz, Evren Turhan ve Ali Ece gibi isimlerle birlikte yayınlar paylaşıyor. 

Uğur Karakullukçu Kimdir?

1987 yılında İstanbul’da dünyaya gelen başarılı yorumcu aslen Sivas’lıdır. Büyük bir Galatasaray fanı olan yorumcu, Mine Çamur ile evlidir. Bir dönem Galatasaray TV’de de program sunan Uğur Karakullukçu, gazetelerin spor sayfaları içinde yazı hazırlamıştır. Şuanda ise Sabah Gazatesi Spor Servisi Dış Haberler sorumlusu olarak çalışmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 12 Haziran 2019, 13:33

YORUM EKLE

Popüler Haberler