Vekil Mustafa Yeneroğlu’ndan Nihat Hatipoğlu’na Tepki! Yakıştıramadım ve Üzüldüm!

Ak Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'ndan Nihat Hatipoğlu'na tepki! Sosyal medya hesabından tepki gösteren Yeneroğlu, yaşananlar için ''Yakıştıramadım ve üzüldüm.'' ifadelerini kullandı.

Vekil Mustafa Yeneroğlu’ndan Nihat Hatipoğlu’na Tepki! Yakıştıramadım ve Üzüldüm!

AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Nihat Hatipoğlu’nun ailesinden habersiz olarak 13 yaşındaki erkek çocuğunun dinini değiştirmesine sert tepki gösterdi. Twitter hesabından açıklamada bulunan Yeneroğlu, yaşananlar için ‘’Nihat hocaya yakıştıramadım ve üzüldüm.’’ ifadelerini kullandı. Aile rızası alınmaksızın 13 yaşındaki bir Müslüman çocuğun Hristiyanlar tarafından vaftiz edilmesi durumunda da aynı şeyi hissedeceğini aktaran Yeneroğlu, yaşananlar için ‘’istismar’’ değerlendirmesinde bulundu.

Sorun Empati Yoksunluğu

Yaşananların istismarın bir boyutu olduğunun altını çizen Yeneroğlu, gerçek sorununun empati yoksunluğu olduğunu işaret etti.

Ne Oldu?

Nihat Hatipoğlu’nun programında yer alan 13 yaşındaki Arthur, programda Kelime-i Şahadet getirerek Müslüman oldu. Program sırasında çocuğun ailesinin bu durumdan haberdar olduğu belirtilse de, gerçek kısa süre sonra anlaşıldı. Çocuğun ailesi yaşanan duruma tepki gösterdi ve konuya ilişkin açıklamada bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2019, 17:10

YORUM EKLE

Popüler Haberler