Vurgun Dizisi Bitiyor mu? Vurgun Dizisi Final Mi Yapıyor? Neden Bitiyor? Başka Kanala Geçer mi?

Vurgun dizisi bitiyor mu? Sadece 6 bölüm yayınlanan Vurgun dizisi final yapıyor mu? Vurgun dizisi bitmesin devam etsin diyenler bu haberimizi dikkatle okuyabilir. Dizinin final sebebi izleyici tarafından oldukça merak edilen konular arasında.

Vurgun Dizisi Bitiyor mu?  Vurgun Dizisi Final Mi Yapıyor? Neden Bitiyor? Başka Kanala Geçer mi?

Her çarşamba günü Fox TV'de yayınlanan Vurgun dizisi final bölümünü yapıyor. Sadece 6 bölüm yayınlanan dizinin neden biteceğini kimse bilmiyor. Herkes tarafından merak edilen dizinin bitiş tarihini sizler için araştırdık. Vurgun dizisi neden erken final yapıyor? sorusu da herkes tarafından merak ediliyor. Vurgun dizisi 13 Mart 2019 Çarşamba tarihinde 6. bölümüyle sezon finali yapacak.

Çok iyi oyuncu kadrosu ve hikayesine sahip olan Vurgun dizisi, maalesef en büyük hatasını çarşamba günler yayınlanmakla yaptı. Çarşamba günleri Diriliş Ertuğrul ve Sen Anlat Karadeniz gibi iki büyük diziyle aynı tarihte yayınlanması Vurgun dizisi için dezavantaj oluşturdu. Bu dizilerin izleyici kitlesi oldukça yüksek. O yüzden Vurgun dizisinin pek bir şansı yoktu.

Vurgun Dizisi Neden Bitiyor?

Bu sebeplere bağlı olarak Vurgun dizisinin ilk iki bölümünü incelediğimizde oldukça düşük reyting oranları vardı. İlk iki bölümden dizinin izlenmeyeceğini anlamıştık. Diğer iki diziden sobra bir de Kuzgun dizisi yayınlanmaya başlayınca çarşamba akşamları başka bir diziye yer kalmadı. Kuzgun dizisi çıkmasaydı belki Vurgun dizisi iyi bir reyting oranı yakalayabilirdi fakat Kuzgun, Vurgun'u bitirdi.

Vurgun dizisinden beklenti oldukça büyüktü. Gerçekten büyük beklentilerle başlayan dizi, 6. bölümüyle sona eriyor. 13 Mart Çarşamba günü yayınlanacak bölümle dizi finali yapılacak. Hilal Saral da ATV ekranlarındaki Şahin Tepesi dizisinde 6 bölümden fazla oynayamamıştı. Vurgun dizisinde de sadece 6 bölüm oynayabildi.

Vurgun Dizisi Final Yapıyor mu?

Vurgun dizisinin reyting oranlarına baktığımız zaman, dizinin neden bittiğini kolaylıkla anlayabiliriz. İlk bölümde reyting sırasına bakacak olursak Vurgun dizisi 10. sırada yer almış. Bu sonuca bakarsak dizinin kapanma sebebini daha kolay anlıyoruz. Sırası çok kötü gerçekten. 5. bölüme gelelim. 5. bölümde dizi reytingler 12 olmuş. 3.43 reyting oranı almış. O yüzden aslında kapanması da normal.

Fox TV düşük reyting oranlarını görünce dizi yapımcılarıyla görüşme kararı aldı. Bu duruma önlem almak için diziyi bitirme kararı aldılar. Hilal Saral ile görüşen yetkililer bu kadar düşük reyting oranlarıyla diziye devam etmenin intihar olduğunu, reklam gelirlerinin hızlı bir şekilde azaldığını dile getirdiler. Böylece dizinin 6. bölümde final yapmasına karar verildi.

Peki Vurgun dizisi başka kanala geçer mi? Bize sorarsanız öyle bir durum söz konusu değil. Çünkü zaten reytingler çok düşük. Maliyetiyle reyting oranlarını kıyasladığımızda hiçbir kanal bu dizisi alarak riske girmez.

Vurgun Dizisi Reytingleri

1. Bölüm - Vurgun 6 Şubat 2019 Çarşamba Reytingleri: 4.3

2. Bölüm - Vurgun 13 Şubat 2019 Çarşamba Reytingleri: 4.39

3. Bölüm - Vurgun 20 Şubat 2019 Çarşamba Reytingleri: 3.40

4. Bölüm - Vurgun 27 Şubat 2019 Çarşamba Reytingleri: 3.52

5. Bölüm - Vurgun  6 Mart 2019 Çarşamba Reytingleri: 3.43

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2019, 13:40

YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan
Erkan - 3 ay Önce

Turk halkinin her zaman ki gibi yanlis secim leri cok guzel harika BIr dizi di

Sennur Üçtaş
Sennur Üçtaş - 3 ay Önce

Başka güne alınsın güzel dizi Final olmasın

Sennur Üçtaş
Sennur Üçtaş - 3 ay Önce

Başka güne alınsın güzel dizi Final olmasın

NECLA KUNT
NECLA KUNT - 3 ay Önce

VURGUN ,İYİ OYUNCULAR İLE İYİ BİR DİZİYDİ..YAZIK OLDU..

- 3 ay Önce

Vurgunu hikaye çok iyidi ilerleyebilirdi

ŞERMİN EREN
ŞERMİN EREN - 3 ay Önce

Güzel bir diziydi kaliteli sanatçılar vardı konusuda güzel di bitmesin başka bir güne alınsın

Şermin eren
Şermin eren - 3 ay Önce

Vurgun dizisi bitmesin başka güne alonsın

n.Baykal
n.Baykal - 3 ay Önce

dizi gayet güzeldi


Popüler Haberler