Yüzüklerin Efendisi dizisi ne zaman başlayacak? Dizi yönetmenini buldu!

Yüzüklerin Efendisi serisinin dizi formatına dönüştürüleceği açıklanmıştı. Peki Yüzüklerin Efendisi ne zaman başlayacak? İlk sezonu için 150 milyon dolarlık fatura çıkarılması beklenen dizi yönetmenini buldu. İşte ayrıntılar.

Yüzüklerin Efendisi dizisi ne zaman başlayacak? Dizi yönetmenini buldu!

Dünyanın en trend film serilerinden olan Yüzüklerin Efendisi’nin dizi formatıyla yeniden izleyicilerle buluşacağı öğrenilmişti. Şuana kadar çekilmiş en yüksek bütçeli dizilerden bir tanesi olarak beklenen Yüzüklerin Efendisi için birçok yapım firması da rekabet içerisine girmişti. Bunun sebebi ise filmin çok geniş bir hayran kitlesine sahip olması olarak belirtiliyor.

Amazon’un üstlenmiş olduğu dizi ile ilgili öğrenilen yeni bir detaya göre, dizinin yönetmen koltuğunda J.A. Bayona oturacak. Geçtiğimiz yıl Jurrasic Park yönetmenliğini üstlenen isim, ilk Yüzüklerin Efendisi’ni ilk sezonunu yönetecek.

İlk Sezon Maliyeti 150 Milyon Dolar Seviyesinde Olacak

Yayın hakkının 250-300 milyon dolar olması beklenen dizinin ilk sezon maliyeti için ise 150 milyon dolarlık fatura çıkarılması hedefleniyor. Maliyetin ilerleyen sezonlardaysa artış gösterebileceği ifade edilmekte. Dizi konusuna ilişkin henüz net bir açıklama yapılmamasına karşın, odaklanılacak ismin Aragon olacağı öğrenildi. Dizinin ne zaman başlayacağı konusundaysa henüz bir açıklama yapılmadı.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 00:20

YORUM EKLE

Popüler Haberler