2019 – TSK Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar?

TSK'nın parlayan yıldızı bordo bereli olmak isteyen vatandaşlarımız neler yapması gerekiyor. 2019 yılı için bordo bereli maaş aralığı nedir? Son günlerde alımları planlanan TSK Bordo Bereliler için tüm detaylar haberimizde.

2019 – TSK Bordo Bereli Maaşları Ne Kadar?

Vatan savunmasında ve askeri alanının görünmez kahramanları olan Bordo Bereliler, zor şartlarda görevlerini sürdürüyor. Vatan sevdalısı gençler için ise Bordo Bereliler idol alınıyor ve bu görevi yapmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Bordo Bereli Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

İlk olarak bordo bereli olmak için askeriyenin içinde olmak gerekiyor. Türk Silahlı Kuvvetleri’nde astsubay, subay ve uzman erbaş rütbelerinden birinde muvazzaf görev alması gerekiyor. Başvurular tamamen gönüllülük esasına dayanırken 3 yıllık zorlu bir eğitimden geçiyorlar.

Eğitimin içinde arazi eğitimi, işkence eğitimi ve yurt dışı muharebe eğitimini başarıyla tamamlayan aday bordo bereli olma hakkı kazanır.

Bordo Bereli Ne Kadar Maaş Alır?

Kıdem sistemiyle maaş alan askerler 3 değişik kategoriden maaş almaktadır. Başlangıç olarak en alt düzey bordo bereli maaşı 3500 TL dir. Rütbe ve görev yerine göre maaş artarak 5200 TL ye kadar çıkabiliyor. Ayrıyeten hizmet yılına göre maaş almaktasınız.

Güncelleme Tarihi: 12 Şubat 2019, 22:15

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAKAN AKSOY
HAKAN AKSOY - 1 yıl Önce

ulan milletvekilleri yattığı yerden 24 bin lira alsın adam lar 5 bin lira oda en fazla ayıp be

eymen ESAT doğan
eymen ESAT doğan - 1 yıl Önce

Lan jandarmalar bile operasyonlara çıkmadığı halde 5 bin lira maaş alıyor bordo berelilerin 12 bin 15 bin maaş almaları gerekiyor hadi bir jandarma bir bordo bereli eğitimlerine girsin

Mehmet
Mehmet - 1 yıl Önce

Ya 100.000 versek az..

Göktuğ
Göktuğ - 12 ay Önce

Bir can bu kadar ucuz olamaz...vatana hızmet edene bu maas cok az..

Mustafa aysıb
Mustafa aysıb - 1 yıl Önce

Tam benim için mustafa aysın

Emre yılmaz
Emre yılmaz - 10 ay Önce

Ben oraya gidersem vatan aşkıyla giderim. Para derdiyle deil

Burakcan karaca
Burakcan karaca - 12 ay Önce

Bence 5000 maaştan fazla veriyolardır devlet sırlarını kimseye söylemiyecek kadar ADAM olan bordo bereliler maaşlarınıda söylemezler

EREN
EREN - 1 yıl Önce

Niye bu kadar fazla maaş veriyorsunuz çok parra yav 5000 bi tl valla işi gücü bırakıp bordo bereli olmaya uğraşacam of ofPopüler Haberler