Aile Hekimleri 3600 Ek Gösterge’ den Faydalanmak İstiyor

Hatırlanacağı gibi Cumhurbaşkanı Recep T. Erdoğan 24 Haziran seçimlerinde;bazı meslek gruplarının ek göstergelerinin 3600 olacağını söylemişti.Aile hekimleri de bu ayarlamadan faydalanmak istiyor. Detaylar için okumaya devam edin.

Aile Hekimleri 3600 Ek Gösterge’ den Faydalanmak İstiyor

Aile Hekimleri 3600 Ek Gösterge’ den Faydalanmak İstiyor

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Haziran tarihinde gerçekleşen seçimlerde hemşireler, polisler, öğretmenler ve din görevlileri için 3600 ek gösterge sözünü vermişti. Fakat bütün kamu çalışanları birbirinden farklı alanlarda ek gösterge ayarlamasından faydalanmak istiyor. Aile hekimleri de ek gösterge ayarlamasından faydalanmak isteyenler arasında.

Hemşireler, sağlık memurları ve laboratuvar görevlileri gibi sağlık personellerinin maaşlarının hesaplanmasında devlet memuru ek gösterge oranı olarak lisans diplomasına sahip olmayanlarda 2200, lisans diplomasına sahip olanlarda 3000 ek gösterge oranı uygulanmakta.

Ek gösterge oranlarının yükseltilerek maaşların desteklenmesi maksadıyla Hazine ve Maliye Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı birlikte bir proje idare ediyorlar. Proje ile, lisans diplomasına sahip olmayanların 2200 olan ek göstergesinin 3000 seviyesine çıkarılması, lisans diplomasına sahip olanların ek göstergesinin ise 3000 düzeyinden 3600 düzeyine çıkarılması düşünülüyor.

Aile hekimleri, şu anki düzen içerisinde aile hekimlerinin ek göstergesinin 3600 olduğunu ve çalışma bünyesinde yapılanlarla alakalı bir artış uygulanmadığını ifade ediyorlar. Aile Hekimleri Denekleri Federasyonu Başkanı Dr. Şenol Atakan, sağlık personelleri için planı yapılmış ek gösterge yükselişinin oldukça güzel bir şey olduğunu ifade ederek, sağlık personelleri için hesaplanan ek gösterge ile birlikte maaşların yükseltilmesinin varlığına ihtiyaç duyulan çok kritik bir proje olduğunu belirtti.

Şenol Atakan sözlerine bu proje içinde aile hekimlerinin de yer alması gerekliliğinden bahsederek devam etti. Enflasyon ve bunun gibi nedenler yüzünden her alandaki etiketlerin üstündeki sayıların artmasıyla birlikte yalnızca sağlık personelinin bu durumdan olumsuz etkilenmediğini, aile hekimlerinin de bu durumdan olumsuz etkilendiğini açıkladı. Aile Hekimleri Denekleri Federasyonu Başkanı Dr. Şenol Atakan, aile hekimlerinin de ek göstergesinin diğer sağlık personelleriyle aynı oranda artırılması gerektiğini, aile hekimlerinin ek göstergelerinin 3600’den 5000 düzeylerine çıkarılması gerektiğinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2019, 23:45

YORUM EKLE

Popüler Haberler