Apron memuru maaşları - Apron memurları ne kadar maaş alır?

Havalimanı düzeninin tesisinden sorumlu apron memurları dolgun maaşlarla işe başlamaktadırlar. Apron memurları ne kadar para kazanıyorlar, maaş alıyorlar? Apron memuru olmak isteyenler için gerekli bütün bilgilere içeriğimizde yer verdik.

Apron memuru maaşları - Apron memurları ne kadar maaş alır?

Havayolu taşımacılığına olan ilgi hat safhaya ulaşmıştır. İnsanlar artık aylar öncesinden planlamasını yaparak daha uygun fiyatlarla ve daha kısa sürede istedikleri yere gidebilmektedir. Önceden havayolu taşımacılığına korkularak bakılmaktayken artık Türkiye’nin çok büyük bir kısmı ulaşım için havayollarını tercih etmektedir. Havayolu firmalarında birbirinden farklı pek çok meslek grubu vardır. Bunlardan bir tanesi de apron memurluğudur.

Türk Havayolları, Pegasus, Anadolujet Türkiye’de en çok bilinen ve tercih edilen havayolu firmalarındandır. Bütün firmalarda havaalanındaki düzenin sağlanabilmesi için apron memurları istihdam edilmektedir. Bu mesleği icra eden kişiler, havaalanı trafik durumunun kontrolünü sağlamaktadır. Yeni neslin favori meslekleri arasında yer alan bu meslek grubunda istihdam edilenler, maaş olarak da tatmin edici bir ücrete tabiidirler.

Apron Memurları Ne Kadar Maaş Alır?

Son yılların meslekleri arasında yerini alan apron memurları, en az 5 bin TL maaşla görev yapmaktadır. İyi seviyede bir gelirle işe başlayan apron memurları evli ve çocuklu olması halinde daha yüksek maaşlarla istihdam ediliyor. Havacılık tazminatı alma hakkı da bulunan bu memurların çalışma koşullarının zor olduğunu söylemek gerekmektedir.

Sektörde uçak içerisinde sahada görev yapanların yanı sıra en zor mesleği icra edenlerden bir tanesi de apron memurlarıdır. Çünkü buradaki düzenden sorumlu olan kişi olarak karşımıza çıkmaktadır. Ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzlukla ilgili incelemelerini detaylı bir şekilde yapması gerkeen memurlar, problemleri giderebilme yetkinliğine sahip olmalıdırlar. Havalimanından havalimanına göre çalışma saatleri değişmekle birlikte, bazı yerlerde 24 saat işbaşı ve 48 saat izin uygulanmaktadır. Ancak bazı firmalarda 12 saatlik vardiyalı çalıştırma sistemi de vardır.

Fizyolojik olarak uykusu gelse bile iş saatlerinde problem yaşamayacağını düşünen kişiler bu mesleği icra edebilirler. Maaş olarak iyi bir gelir elde ediyor olsalar da yaptıkları işin zorluğu yadsınamaz.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 07:50

YORUM EKLE