Çalışırken Aynı Zamanda İş Aramanın İpuçları ve Püf Noktaları

Çalışma hayatındaki birçok kişinin yaşadığı yapılan işten ya da çalışılan işyerindeki mutsuzluk problemi sebebiyle, birçok insan bir yandan çalışırken diğer yandan yeni iş fırsatlarını değerlendiriyor. Peki çalışırken aynı zamanda yeni bir iş aramanın püf noktaları nelerdir? İşte detaylar!

Çalışırken Aynı Zamanda İş Aramanın İpuçları ve Püf Noktaları

Çalışma hayatının en sık karşılaşılan durumlarından biri olan, iş yerinde ya da yapılan işten mutsuz olma durumu birçok kişinin karşılaştığı bir problem olmaktadır. İşyerinde mutsuz olan ya da yaptığı işten tatmin olmayan kişilerin ilk aklına gelen yol ise kendi kriterlerine uygun iş aramak oluyor. Ancak bir işyerinde çalışırken yeni bir iş aramak için dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu hususlar;

- İş arayışında bulunmanız, birlikte çalıştığınız iş arkadaşlarınız tarafından bilinmemelidir. Aksi takdirde yöneticilerinize karşı kötü bir duruma düşmeniz olası.

- İş aramak için kurulmuş uygulamalarda hesap oluştururken ve şirketlere CV gönderirken temkinli olmanızda fayda var. Zira çalıştığınız firmaya ait İnsan Kaynakları birimi tarafından özgeçmişiniz görüntülenebilir.

- İş başvurularınızı, çalıştığınız firmaya ait bilgisayarlar yerine kişisel bilgisayarınız ya da akıllı cihazlarınız üzerinden gerçekleştirmelisiniz. Paylaşımlı bilgisayarlarda herkesin verilerinize erişme ihtimali bulunabilir.

- Özgeçmişinize ekleyeceğiniz iletişim adresi ya da telefon numarası için, kişisel adresinizi ve şirket hattı yerine kişisel hattınızı tercih etmelisiniz.

- Başvuru yaptığınız şirketlerden yapılan görüşme davetleri için çalıştığınız firmadaki mesai saatleri dışında bir saat belirlemeye çalışın.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2019, 15:49

YORUM EKLE