En Güçlü Marvel Karakteri Hangisidir? Özellikleri İle Beraber 25 Marvel Karakteri

Herkes tarafından ilgiyle izlenen ve takip edilen Marvel Dünyasının en güçlü karakterleri kimler? Marvel evrenindeki en güçlü 25 karakteri siz değerli okurlarımız için sıraladık.

En Güçlü Marvel Karakteri Hangisidir? Özellikleri İle Beraber 25 Marvel Karakteri

En Güçlü 25 Marvel Karakteri

Marvel dünyasında heyecanlı bir yolculuğa hazır olun. Bu dünyanın en kuvvetli 25 karakterini sizlerle paylaşacağız.

En kuvvetli Marvel karakterini belirlemek çok zor olacaktır. Örümcek Adam’dan Hulk’a kadar birçok süper kahramanı göz önünde bulunduracağız. Kim bilir bu kahramanlar birbirleriyle mücadeleye başlasa kazanan kim olurdu.

Birinciyi belirlemek ne kadar zor olsa da karakterlerin özelliklerini düşünerek siz değerli okurlarımıza bir sıralama çıkardık. Bakalım Marvel evreninin en güçlü 25 karakteri kimlermiş.

25) Magneto

Marvel’ın yarattığı en kuvvetli kötü karakterlerden biri olan Magneto ailesinin nazilerce öldürüldüğüne tanık oldu. Asıl ismi Max Eisenhardt olan süper kahraman toplama kamplarına gönderildi ve burada Magneto’ya dönüştü. Magneto metali istediği gibi kontrol edebilen bir karakter oldu. O kadar kuvvetli bir karakter haline geldi ki Wolverine’nin pençelerini bile yerinden sökebildi.

24) Hyperion

Hyperion dışardan bakılınca Superman kopyası gibi görünse de Marvel evreninde gerçekten çok güçlü bir karakter. Aşırı hızına ve gücüne ilaveten gözlerinden ışık saçabilme yeteneğine de sahip. Hyperionun yetenekleri bu kadar da değil. Kozmik enerjiyi kullanarak kendi yaralarını da tedavi edebiliyor. Hulk’a karşı bile dayabilen bir karakterdir kendisi.

23) Deadpool

Asıl ismi Wade Wilson olan Deadpool, gerçektende çok güçlü bir karakter. Dövüş konusunda son derece yetenekli olan Wade, inanılması güç bir deneyden sonra insanüstü güçlere ve yeteneklere sahip oldu. Fakat dış görünüşünde bazı farklılıklar da oldu tabi… Deadpool aynı zamanda kendi yaralarını da kendi kendine iyileştirebiliyor. Bu yüzden ölümsüz olarak niteleniyor.

22) Apocalypse

5000 sene evvel Eski Mısır’da dünyaya gelen En Sabah Nur, büyük bir lider ve süperkahraman oldu. İnanması güç fizik kuvvetiyle Hulk’la bile savaşabilecek durumda bir karakter. Bununla birlikte binlerce sene yaşayabiliyor. Bu yüzden ölümsüz görülüyor.

21) Vulcan

Gabriel Summers, Cylops ve Havoc’un daha doğmamış kardeşi idi. D’Ken tarafından annesi kanı yarılarak daha doğmamış haldeyken kaçırıldı. Vulcan adı verilen Gabriel enerji manipülasyonları ve enerji patlamaları yapabilen bir karakter. En çok dikkat çeken özelliği başkasının gücünü emmek ve kendi bünyesine alabilmektir.

20) Sentry

Robert Reynolds uyuşturucu bağımlısı biridir. Gizlice askeri laboratuvara girer ve henüz denenmemiş olan süper asker serumundan içer. Robert bu serumu içtikten sonra Sentry’e dönüşür ve gücü o kadar çoktur ki bu gücün 1 milyon güneş gücü değerinde olduğu söylenmektedir. Sentry molekülleri kontrol etme yeteneğine sahiptir ve ölü insanları da diriltebilmektedir.

19) Silver Surfer

Norrin Radd işgalcilere karşı safta olan Galactus’a yardım ederek savaşmayı kabul eder ve savaş sonrasında Galactus tarafından Silver Surfer’a dönüştürülür. Marvel evreninin en güçlü karakterlerinden olarak bilinmektedir ve enerjiyi manipüle etme yeteneği bulunmaktadır. Gücünü kozmik enerjiden alır.

18) Skaar

Skaar Hulk ve Caira the Oldstrong’un çocuğudur. Fiziksel gücünü babası Hulk’tan almıştır. Annesinden de toprağı ve taşı manipüle etme yeteneğini almıştır. Kimi zamanlar babasıyla düşman kimi zamanlarda da dost olmuştur. Bazen iyi süperkahraman bazen de kötü süperkahraman olmuştur.

17) Hercules

Bir Yunan efsanesi olan Herkül’ün babası Zeus’tur ve insan üstü yetenekleri vardır. Kendi yaralarını iyileştirebilir ve böylece ölümsüz sayılır. Herkül’ün gücü Hulk , Thor ve Sentry ile aynıdır.

16) Thor

Thor Odin’in oğludur. Thor’un elinde çok güçlü bir çekiç vardır ve bu çekici Thor’dan başkası taşıyamaz.

15) Hulk

Bruce Banner aşırı dozda gama radyasyonu alır ve Hulk’a dönüşür. Bruce Banner gündelik hayatta insan olarak görülürken sinirlendiği zamanlarda bir anda Yeşil Dev’e dönüşmektedir. Bruce Banner çok zeki bir bilim adamıyken Hulk aptal ama çok güçlü bir yıkım makinasıdır.

14) Adam Warlock

Kusursuz insanı oluşturmayı amaçlayan bir grup tarafından yaratılan Adam Warlock enerjiyi yönetebilmektedir. Solucan deliklerini hissedebilen ve yenilerini yaratabilen karakterimiz bunun sayesinde zamanı da yönetebiliyor.

13) Thanos

Güç taşlarını eline geçirerek neredeyse yenilemeyecek bir karakter haline gelen Thanos, Alars’ın son oğludur. Kendileri son derece hırslı ve takıntılıdır.

12) Amatsu Mikaboshi

Amatsu Mikaboshi kaos kralı olarak isimlendiriliyor. Bu ismi de sonuna kadar hak ettiğini düşünüyoruz. Fiziksel kuvveti az da olsa en büyük yeteneği olan ölü bedenleri yönetme ile dünyanın düzenini bozabiliyor.

11) Surtur

Surtur Marvel evrenindeki en kuvvetli karakterlerden biridir. Gücü Odin ile karşılaştırılan Surtur şeytana benzetilmektedir. 1000 tane güneşin gücünü kullanan Surtur’un telekinezi ve ölümsüzlük özellikleri de vardır.

10) Odin

Odin tanrılar arasında en güçlü olanlardandır. Tanrıların içinde Baba olarak isimlendirilmektedir. Hızıyla, zekasıyla ve enerji yönetimiyle pek çok marvel karakterini alt edebilir. Gücünün sonsuz olduğu söylenmektedir.

9) Onslaught

Magneto ve Profesör Xavier’in bilinlerinin birleşerek ortaya konulan Onslaught öfke, kin ve nefretin biraraya gelmesiyle kötüler arasındaki yerini almıştır. Hem saldırı gücü hem dayanıklılığıyla hem de zekasıyla kötüler arasında en güçlülerden biri olmuştur.

8) Franklin Richards

Bay Fantastik ile Görünmez kadının oğlu Franklin Richards gerçekliği ve moleküleri manipüle etme gücünü elinde tutmaktadır. Fiziksel görünüşü insan gibi olmasına rağmen elinde bulundurduğu yetenek ona herkesi ve her şeyi yönetebilme imkanı sunmaktadır.

7) Galactus

Galactus’un yetenekleri tıpkı bir tanrı gibi. Sayın okurlar bu karakter gezegen yaratabiliyor. Daha ne olsun dedirtecek güçleri neredeyse sınırsız…

6) Cyttorak

Hem şeytan hem de tanrı olan Cyttorak Kızıl Kozmos’a sürülmesinden evvel Dünya’da tapılan bir karakterdi. Her konuda rakiplerinden daha güçlüydü. Yalnız… Biraz aptaldı.

5) Phoenix Force

Phoenix Force halen doğmamış olan hayatı sembolize etmektedir. Bilinen en eskiye dayanan kozmik varlıklardan biri olan Phoenix Force yenilmez olarak görülür ve tabiiki de ölümsüzdür. Hayatın ilk gücünü kontrol eder ve her şeyi yaratıp yok edebilir.

4) Etenity

Etenity Marvel Dünyasındaki zamanı ve gerçekliği sembolize eder. Hemen hemen hiç görülmeyen karakter, yalnızca evrene risk oluşan durumlarda piyasaya çıkar.

3) Living Tribunal

Living Tribunal’ın 3 tane kafası vardır ve yalnızca olağanüstü zamanlarda kendini gösterir. Gücü sınırsızdır. Thanos’un giydiği güç taşlarından oluşan eldiven ona en ufak bir zarar veremez diyelim gerisini siz anlayın.

2) Beyonder

Beyonder Living Tribunal’dan daha da güçlüdür. Her şeyi bilen karakter tüm gerçekliği yönetebilir.

1) One- Above All

One-Above All tüm marvel dünyasının yaratıcısıdır. Karakter Living Tribunal’ı devamlı olarak kontrol eder ve her konuda bilgisi vardır. Olan ve olacak her şeyden haber vardır ve tüm kozmik güçlerden daha da güçlüdür.

Güncelleme Tarihi: 03 Şubat 2019, 21:53

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yusuf Arda Tatlı
Yusuf Arda Tatlı - 4 hafta Önce

Demir Adam Nerede