İl İçi Atamaya 3 Yıl Şartı Aranmadan Başvurabilen İhtiyaç Ve Norm Fazlası Öğretmenler

Çalıştıkları okullarda ‘Norm Kadro’ kapsamına giren öğretmenler ve ikinci görevde bulunan öğretmenler için yapılan düzenleme ile artık şehir içi ya da şehir dışı atama taleplerinde aynı kurumda 3 yıllık çalışma şartı kaldırıldı.

İl İçi Atamaya 3 Yıl Şartı Aranmadan Başvurabilen İhtiyaç Ve Norm Fazlası Öğretmenler

Bir eğitim kurumunda görev yapan öğretmenin, ders vereceği sınıfının olmadığı durumlarda o okulun norm kadrosuna geçer. 

Öğretmenlerin, bazı durumlarda çalışılan şehir içinde ya da başka bir şehire atanmalarını istemeleri gibi bir durumu söz konusu olabiliyor. Ancak bunun için bazı şartlar aranmakta. Bu şartlardan en önemlisi, çalışılan kurumda 3 yıllık görev süresini doldurmuş olmak. Ancak bir okulda norm kadrosuna geçen öğretmenler için şehir içi ya da şehir dışı başka bir okula geçmek istedikleri takdirde bu şart aranmaz.

Aynı zamanda çalıştıkları okullarda ikinci görev kapsamında görev yapan öğretmenlerden de şehir içi ya da şehir dışı atama taleplerinde aynı kurumda 3 yıllık mecburi görev şartı aranmamaktadır.  

17.04.2015 tarihli resmi gazetede duyurulan, norm kadrosunda bulunan öğretmenler ile ilgili şehir içi ya da şehir dışı atama taleplerinde, aynı kurumda  3 yıllık çalışma şartı aranmama kararı bu yılda geçerli olacaktır. Yine bu karar, ikinci görev adı altında çalıştıkları okulda başka görevler üstlenen öğretmenler için de (öneğin; okul müdürlüğü ya da müdür yardımcılığı gibi) norm kadrosunun azaltılması açısından geçerli olacaktır.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 23:32

YORUM EKLE