Kurtlar Vadisi Hayranlarını Üzecek Açıklama

Televizyon ekranlarının vazgeçilmez dizilerinden olan Kurtlar Vadisi Pusu’nun ne zaman başlayacağı merak edilmekteyken, dizinin hangi kanalda yayınlanacağı konusunda olumsuz açıklamalar yapıldı;

Kurtlar Vadisi Hayranlarını Üzecek Açıklama
Kurtlar Vadisi Pusu dizisi yıllardır televizyon ekranlarında milyonlarca kişi tarafından büyük bir ilgiyle takip edilmekte. Başrol oyuncusu Necati Şaşmaz’ın başarılı oyunculuğu ve senaryonun Türkiye vatandaşlarına hitap edecek nitelikte olması, bu diziyi çok ayrı bir noktaya taşımıştı. Pek çok seri ile Türkiye vatandaşlarına sunulan bu efsane dizinin her seferinde de büyük başarılara imza attığını söyleyebiliriz.

İlk dizi filmi olan Kurtlar Vadisi, 2003 yılında yayın hayatına başlamıştı. Süleyman Çakır karakterini canlandıran Oktay Kaynarca burada Türkiye’nin en çok sevilen oyuncuları arasında yer almayı başarmıştı. Dizinin başrol oyuncusu olan Polat Alemdar ile olan dostlukları vatandaşların gönlünü fethetmekteydi. Ancak daha sonra ise Oktay Kaynarca’nın diziden ayrılması büyük tepkilere yol açmıştı. Hatta trajikomik niteliğinde bir durum da tam bu esnada gerçekleşti. Öldürülen dizi karakteri olan Süleyman Çakır için bir cenaze töreni düzenlenmiş ve hatta bu törene de çok kişi katılmıştı. Bir mafya dizisi olarak hayatımıza giren bu dizi 97 bölüm yayınlandıktan sonra 29 Aralık 2005 tarihinde Kanal D ekranlarında son buldu.

RTÜK Serinin Terör Dizisini Kaldırmıştı

Efsane dizinin Terör serisi de Türkiye’de yaşanmakta olan mafya ilişkisini ekranlara yansıtmak isteyen bu dizi Radyo ve Televizyon Kurumu tarafından kapatılmıştı. Diziye yönelik olan tepkilerin çok fazla olmasıyla birlikte ikinci bölüm yayınlanmış ve daha sonra ise dizinin yayın hayatına son verilmiştir.

Pusu’da da Türkiye’de İşleyen Mafya – Derin Devlet İlişkisi Halen Devam Etmekte

Efsane dizi serisinin devamı niteliğinde olan ve yine büyük bir ilgiyle takip edilmekte olan Kurtlar Vadisi Pusu, yine mafya ve derin devlet arasındaki ilişkiyi konu almıştır. Milyonlarca kişi tarafından takip edilen bu dizinin bu sezon televizyon ekranlarında olmayışı ise tepkilere yol açmıştı. Geçtiğimiz günlerde TRT 1’de yayın sürecine devam edeceği tahmin edilen bu diziye yönelik pek çok iddia atılmıştı. TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren ise bu dizinin TRT 1’de yayın sürecine devam edeceğine yönelik bir bilgi olmadığını aktarmıştı. Hatta dizinin böyle bir teklifle gelmediği de belirtilmişti. 
Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 13:57
YORUM EKLE