Pana Film “Söylemezsem Olmaz” Ekibi Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu!

Kurtlar Vadisi Darbe filmiyle ilgili eleştiride bulunan Söylemezsem Olmaz’ın sunucularına filmin yapım şirketi Pana Film tarafından suç duyurusunda bulunuldu.

Pana Film “Söylemezsem Olmaz” Ekibi Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu!
Beyaz TV’de yayınlanan Nihat Doğan ve Ömür Varol’un sunduğu Söylemezsem Olmaz programı yine bir tazminat davasıyla gündeme oturdu. Programın söz konusu bölümünde Doğan ve Canbolat’ın,  dizinin 4 yıl önce yayınlanan 159. Bölümünde ilgili FETÖ darbe girişiminin anlatıldığı iddia edilmişti.

Sunucular, ayrıca 2016 yılının Mayıs ayında Kurtlar vadisi darbe filmi için şirketin isim patenti aldığını iddia ederek, Pana yapım şirketinin 15 Temmuz’dan önce darbe girişiminden haberdar oldukları dile getirildi.

Kurtlar Vadisi Pusu dizisi hakkında konuşan program sunucularına Pana Film tarafından, yapılan yorumlarda iftira ve hakaret içerdiği gerekçesiyle program ekibine 8’er yıl 4’er ay hapis istemiyle dava açıldı.

İddianame, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Basın suçları Soruşturma Bürosu’na açıldı. Dilekçede şirket ortakları Necati Şaşmaz ve Mehmet Canbolat müşteki olarak yer aldı.  Ancak mahkeme, darbe markalı ürün patentini almanın suç teşkil etmediğine, dizinin söz konusu bölümünde  tehdit suçunun olmadığı, çalışma hürriyetini ihlal suçu ve halkı kin ve düşmanlık suçlarını oluşturmadıkları gerekçesiyle kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2017, 13:32

YORUM EKLE