Pilates eğitmenleri ne kadar kazanır? Pilates eğitmenleri ne kadar maaş alıyor?

Pilates hocası - pilates eğitmenleri ne kadar para kazanır, kazanıyor? Pilates eğitmenlerinin maaşları ne kadardır? konuları hakkında detaylı bilgilere yer verdiğimiz haberimizden sorularınıza yanıt bulabilirsiniz.

Pilates eğitmenleri ne kadar kazanır? Pilates eğitmenleri ne kadar maaş alıyor?

Pilates Eğitmenliği Hakkında

Son yıllarda hem Dünya’da hem de Türkiye’de popülerliğini katlayan bir egzersiz sistemi olan Pilatesin mucidi Joseph Pilates’tir. Adını mucidinden alan egzersiz sistemi vücudun genel sağlığını iyileştirmek başta olmak üzere kasları güçlendirmek ve esnekliği artırmak amacıyla yapılıyor. Türkiye’nin her köşesinde bulunan spor salonlarında pilates eğitimi verilirken, bu egzersiz sistemine olan ilgi sayesinde pilates eğitmenliği de dikkat çeken mesleklerden biri haline geliyor. Merak edilen konu ise; pilates eğitmenleri ne kadar kazanıyor?

Pilates Eğitmenleri Aylık Kazançları

‘‘Nasıl pilates eğitmeni olunur? ’’ yazımızda pilates eğitmeni olmak için alınması gereken sertifika hakkında daha detaylı bilgi vermiştik. Bu sertifikanın alınmasıyla sertifika sahibi isterse kendi salonunu açarak isterse de başka bir spor salonunda pilates eğitmenliği yaparak kazanç elde edebilmektedir. Pilates derslerinin saatlik ücreti genellikle 150-250 TL arasında değişmekte. Saatlik kazanç aya vurulduğundaysa aylık 4000 ile 8000 TL arasında değişecek olan bir rakam karşımıza çıkıyor. Çalışılan iş yerinin şartlarına göre artma ya da azalma gösterebilecek maaşınız , sizin işinizi ne kadar iyi yaptığınızla alakalı olarakta değişkenlik gösterebilir.

Bu yazımızda sizlere pilates eğitmenlerinin maaşlarından bahsettik. Konu hakkındaki görüşlerinizi bizlere yorum bölümünden iletebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2019, 15:52

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gülcan
Gülcan - 12 ay Önce

Lise mezunuyum palates eğitmeni olmak için ne yapmalıyım nerden başlamalıyım?

hayat
hayat - 8 ay Önce

boyum 1,60 değil


Popüler Haberler