S 400 teknik özellikleri nedir? S400 hava savunma sisteminin özellikleri

Türkiye’nin Rusya ile anlaşması sonucunda 4 adet satın alınmış olan s-400 hava savunma sistemi merakla araştırılmaktadır. Siyasi olarak bazı karışıklıkların yaşanmasına sebep olan bu sistemin özellikleri vatandaşlarımız tarafından merak edilmektedir. Bu yazımızda S-400 Hava Savunma Sistemi Teknik Özelliklerinden bahsedeceğiz İşte ayrıntılar…

S 400 teknik özellikleri nedir? S400 hava savunma sisteminin özellikleri

S-400 Hava Savunma Sistemi Teknik Özellikleri

Uzun süredir Türkiye’nin gündeminde olan S-400 Hava Savunma sistemi nihayetinde kesinlik kazandı. Rusya ile yapılan anlaşma ile birlikte 4 adet S-400 Hava Savunma Sistemi’nin ülkemiz tarafından alındığı ifade edildi.

Temmuz ayı itibari ile ülke topraklarına geleceği ifade edilen S-400 Hava Savunma Sistemi, Dünya çapında oldukça başarılı olan bir sistem olarak tanınıyor. Amerika Başkanı Donald Trump ise Türkiye’nin böyle bir alışveriş yapmasında rahatsızlığını başlarda belirtse de sonraları herhangi bir açıklamada bulunmadı.

Bu sistemlerin Türkiye’ye gelmesi sonrasında aktif olarak Suriye sınırında kullanılmaya başlanması üzerine hangi siyasilerin nasıl tepkiler vereceği ise merakla bekleniyor. Türkiye’nin hava savunma sahasında en büyük yardımcılarından olacak olan S-400’lerin tüm teknik özellikleri aşağıdaki kısımda yer alan videoda ayrıntılı bir şekilde sıralanmıştır.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2019, 21:33

YORUM EKLE

Popüler Haberler