Ağız Kokusunu O Yöntemlerle Engelleyebilirsiniz

Kişinin kendisini güvende hissetmemesine sebep olan ağız kokusu problemi hakkında önemli açıklamalarda bulunan sağlıkçılarımız, bu konuda yapılabilecek önemli noktaların altını çizdi;

Ağız Kokusunu O Yöntemlerle Engelleyebilirsiniz
Ağız kokusuna sebep olan en büyük durumun ağzın temizliğiyle alakalı olduğu belirtildi. Bu konu üzerinde önemli açıklamalarda bulunarak vatandaşlarımızı aydınlatan Yrd. Doç. Dr. Cenker Zeki Koyuncuoğlu, dil temizliğine dikkat çekti. Diş fırçalarken insanlarımızın aynı zamanda dillerine de gerekli uygulamalar yapması gerektiği önerildi. Yapılan araştırmalar neticesinde de dil temizliğinin ağız kokusu problemini önleyebileceği eklendi. Böylece dil sağlığının da kişinin özgüvenini bozacak durumlar arasında en sıkıntılısı olan ağız kokusunun giderilmesinde en önemli etkenler arasında yer aldığı bilgisi aktarıldı.

Dilin temizlenmesinde normal diş fırçalarının kullanılabileceği gibi özel üretilmiş olan dil
temizleyicilerin de kullanılabileceği belirtildi. Yapısındaki dokunun zarar görmemesi için ise yapılan bu temizliğin yumuşak bir şekilde gerçekleştirilmesi gerektiği eklenirken, her insanın gün içinde en az 2 kere dişlerini fırçalaması gerektiği aktarıldı. Bu 2 fırçalama işleminden birinin kesinlikle gece uyumadan önce yapılmasının önerildiği durumu da vurgulanan noktalar arasında yer aldı.

Bol Bol Su Tüketin

Gün içinde en az 2 litre kadar su tüketilmesinin sağlık açısından çok büyük bir öneme sahip olduğunu sürekli olarak belirtmekte olan uzmanlarımız, ağız ve diş sağlığında da bu hususun geçerli olduğu belirtildi. Özellikle meydana gelen tükürük kokusunun engellenmesi için bol su tüketimi ciddi bir öneme sahip.

Kendinizi Aç Bırakmayın

Sabah kahvaltısından önce pek çok insanın ağzının kokuyor olmasının en temel sebebinin açlık olduğunu vurgulayan alanında uzman doktorlarımız, bundan dolayı da beslenme konusunun önemine değindi. Günün içinde sıklıkla yemek yiyen ve bitki çayları tüketen insanlarımızın ağız kokusunu hiçbir zaman yaşamadığı ve böylece özgüvenlerinin de tam anlamıyla yerinde olabileceği söylendi.

Kişinin kendisine olan güvenini her zaman taze tutması için bu tür hassas noktalara dikkat etmesi gerekmekte. Özellikle de insanlar arası iletişim kurmakta olan işlere yoğunlaşanlar, konuşmacı sıfatıyla bir toplantıya katılanlar veya arkadaşlarıyla dışarıya çıkacak olanların bu konuya dikkatli bir şekilde yaklaşması gerekmekte. Aksi takdirde istenilen nitelikte bir performans sergilenemeyebilir ve bu durum da karşıdaki kişinin verilmek isteneni tam anlamıyla alamaması gibi bir durumu meydana getirebilir. Bunun da önüne geçebilmek için belirtilen hususların dikkate alınması, her açıdan önemli noktalar arasında yer almakta.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 23:20

YORUM EKLE