Arı sütü Korona propolis virüse iyi geliyor mu? Propolis nedir, faydaları nelerdir?

Arı sütü ve propolisin Koronavirüse iyi geldiği iddia ediliyor. Propolis nedir, faydaları nelerdir, bal üreticileri propolisin Covid – 19’a karşı etki gösterdiğini iddia ediyor.

Arı sütü Korona propolis virüse iyi geliyor mu? Propolis nedir, faydaları nelerdir?

Kahramanmaraş Fuar Merkezi’nde her sene düzenlenen yöresel ürünler fuarında bal ürünlerinin tanımı da yapılmaktadır. Bu fuarda ballarını tanıtan Salim Yazır, arı sütü ve propolisin pek çok faydası olduğıunu ve bağışıklık sisteminin direncini arttırarak Koronavirüse karşı savaştığını iddia etti.

Balın pek çok faydası olduğunu söyleyen Salim Yazır, arı sütünün marmelat kıvanında olduğunu ve bundan dolayı buzdolabında tutulması gerektiğini söyledi. Arı sütünün gençlik iksiri olarak da kullanıldığını söyleyren Yazır, arı sütünün bazı durumlarda bağışıklığı güçlendirdiğini ve kansere karşı da savaştığını ifade etti. 

Kreliçe arıların kullandığı bal sütünün aynı zamanda gençlik iksiri olduğunu da söyleyen Yazır, ağaç dallarından arıların topladığı propolisin bakterilere karşı savaştığını belirtti. Salim Yazır Covid – 19 virüsüne karşı tek çarenin arı sütü ve propolis olduğunu iddia etti ve uzmanların Koronavirüse karşı bağışıklığı kuvvetli tutma tavsiyesini hatırlattı. Bağışıklığı güçlü tutmanın tek yolunun arı sütü olduğunu belirtti.  

Propolisi arı, ağaçların dal ve gövdelerinden antiseptik ve antibakteriyelleri toplar. Bundan dolayı propolis bozulmayan tek baldır. Propolis günümüzde de balların uzun yıllar korunmasını sağlar. Arı sütü ise yalnızca kraliçe arı tarafından tüketilir. Normal arılar 45 gün yaşarken, kraliçe arı 7 seneye kadar yaşayabilir ve bundan dolayı arı sütünün insan vücuduna faydası vardır.  

Gündemin tüm sıcak haberlerini şimdi okumak için uygulamamızı indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Güncel haberlerden geri kalmak istemiyorsan, sen de bizi Instagram’da takip etmeye başla! >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Sıcak haberleri oku, okurların yorumlarını incele, kendi fikirlerini paylaş! Haberport Facebook Grubuna katılarak, haberin kaynağında sen de yerini al! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Türkiye’nin nabzını Twitter’da da tutuyoruz! Bizi Twitter’da Takip Et tüm gelişmeleri öğren. >>> Haberport'u Twitter'dan Takip Et

Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2020, 22:32

YORUM EKLE

Popüler Haberler