Belirtilen Miktarda Tüketilen Meyve ve Sebze Erken Ölüm Riskini Düşürüyor

Sebze ve meyve tüketiminin insan vücuduna olan faydalarına değinen uzmanlarımız, gün içinde tüketilen 200 gram kadar meyve ve sebzenin insan sağlığı açısından çok büyük bir öneme sahip olduğuna ve erken ölüm riskini düşürdüğünü belirtti;

Belirtilen Miktarda Tüketilen Meyve ve Sebze Erken Ölüm Riskini Düşürüyor

Gün içinde bol bol meyve ve sebze tüketmek insan sağlığı açısından çok büyük bir öneme sahip. Özellikle de ciddi hastalıklarla karşı karşıya gelmek istemeyen insanlarımız açısından yapılan açıklamalarda, meyve ve sebze tüketiminin büyük bir rol üstlendiği yer aldı. Bilim insanları tarafından yapılan araştırmalar sonucunda günde on porsiyon kadar meyve ve sebze tüketmenin milyonlarca kişinin erken ölümünün önüne geçebileceğine değinildi ve bunun yanı sıra iki buçuk porsiyon kadar sebze ve meyve tüketmenin ise kalp hastalıkları gibi sorunların önüne geçilebileceği belirtildi.


Kış aylarında meydana gelen hastalıklardan korunabilmek için sıklıkla tüketilen meyveler aynı zamanda pek çok ölümcül hastalığın meydana gelmesinin önüne geçmekte de çok büyük bir öneme sahip. İnsanlarımızın daha sağlıklı bir yaşama sahip olabilmesi için olmazsa olmazlar arasında yer alan bu besinlerin içeriğindeki mineral ve vitaminler, insanların gün içindeki performansının çok daha yüksek olmasını sağlamakta. Bunun yanı sıra dolayısıyla da öğrencilerimizin derslerdeki başarısından iş hayatında çalışmakta olanların işten aldığı verime kadar pek çok duruma etki ettiği belirtiliyor.

Erken Ölüm Riskini Yüzde 15 Oranında Düşürüyor

Gün içinde tüketilen 200 gram meyve ve sebzenin milyonlarca erken ölümün önüne geçmek için büyük bir öneme sahip olduğuna değinen uzmanlarımız, bu oranın yüzde 15 gibi ciddi bir oran olduğunu açıkladı. İnsan vücudunun gün içinde gereksinim duyduğu mineral ve vitamini zaman zaman tek bir meyve bile tam anlamıyla karşılayabilmekte ve bu durum da insan sağlığı açısından meyvenin ne kadar büyük bir öneme sahip olduğunu açıkça göstermekte. Bununla birlikte tüketilen sebzelerin de sağlık açısından ve hastalıklara karşı çok daha dirençli olabilmek için büyük bir öneme sahip olduğundan, insanlarımızın gün içinde en az 2.5 porsiyon kadar meyve ve sebze tüketmeleri gerektiği belirtildi.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 23:10

YORUM EKLE

Popüler Haberler