Bu Besinleri Tüketerek Mutluluk Hormonu Sağlayabilirsiniz

Sağlıklı bir yaşamın en büyük formülünün mutluluk olduğu su götürmez bir gerçek. Bu konu üzerinde duran Beslenme ve Diyet Uzmanı Çisem Gündüz, mutluluk hormonu salgılayan besinleri açıkladı;

Bu Besinleri Tüketerek Mutluluk Hormonu Sağlayabilirsiniz
Yemek yeme ile mutluluk arasında doğrudan bir ilişki söz konusu. Güzel yemek yiyen bir kişi çok daha mutlu bir görünüme sahip olabilirken, aksine tadı hoşuna gitmeyen bir besin tüketen kişi daha mutsuz bir görünüme bürünebilir. Ruh hali faktörünü doğrudan etkileyen bu durum sayesinde, insanlarımız daha mutlu bir yaşam sürebilir. Bunun için de mutluluk hormonunu salgılayan gıdaların tüketilmesiyle, insanlarımızın daha sağlıklı bir yaşam sürebileceğine değinildi.

Muz Kişinin Mutlu Olmasını Sağlar

Bir tropik meyve olan muz, insanın mutlu olmasını sağlamakta en önemli besinler arasında yer alıyor. Sadece kokusuyla bile insanların coşku içine kapılabileceğini belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Çisem Gündüz, aynı zamanda 1 bardak süt ve bir küçük muz ile kan şekerinin dengelenebileceğini belirtti. İnsan vücudu için de çok faydalı bir gıda olan bu meyve aynı zamanda kalp ve damar hastalarının da tüketmesi gereken besinler arasında yer almakta. Kalp sağlığının korunmasında büyük bir öneme sahip olan bu meyvenin ara öğünlerde tüketilebileceği belirtildi.

Süt ve Süt Ürünleriyle Açlık Krizlerinin Önüne Geçebilirsiniz

Kahvaltılarımızın ve ara öğünlerimizin vazgeçilmezi haline gelen süt, içeriğinde barındırdığı protein ve kalsiyum ile sağlığa önemli katkılar sağlamakta. Obezite hastalarının büyük bir çoğunluğunun açlık krizini önleyebilmek için tükettiği bu gıda, aynı zamanda bağırsak dostu. Mide ağrısı çekenler ve yemek yedikten sonra hazımsızlık problemiyle karşı karşıya kalan insanlarımızın bir bardak süt tüketerek bu duruma karşı daha dirençli bir hal alabileceği belirtildi.

Çileği Hayatınızdan İhmal Etmeyin

Gün içinde çilek tüketen bireylerin daha sağlıklı bir yaşama sahip olduğunu sürekli olarak belirten Beslenme ve Diyet Uzmanı Çisem Gündüz, bu meyvenin içeriğine değindi. Mineral açısından oldukça zengin olan ve bununla birlikte kişilerin gün içinde daha verimli bir iş çıkarabilmesini sağlayan çileğin faydaları saymakla bitmez. Bundan dolayı da tropik meyveler arasında özellikle de muzun ve çileğin psikolojik açıdan da düzenleyici etkisi bulunmakta.
Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 14:00

YORUM EKLE