Ceviz suyunun faydaları saymakla bitmiyor

Beyine benzediği için beyine ve vücudun çeşitli bölgelerine birçok faydası bulunan cevizin faydalarını herkes biliyor. Aynı zamanda cezivin suyu da oldukça büyük bir şifa kaynağıdır. Ceviz suyunun faydaları saymakla bitmiyor.

Ceviz suyunun faydaları saymakla bitmiyor

Birçok gıdanın vücuda çeşitli faydası vardır ancak cevizin faydaları saymakla bitmiyor. Cevizle ilgili yeni bir şey keşfedildi. Cevizi suya koyup kaynatırsanız o sunun çok büyük faydaları vardır.

Ceviz suyu ile ilgili araştırmalar yapan diyetisyen Rengin Özbey, ceviz suyunun sağlıya büyük faydaları olduğunu söyledi. Özbey, “Karın şişkinliği ve gaz problemine iyi gelir. Göbek eritme ve kilo vermeye başlayanlar her hafta tartıda olumlu sonuçlar aldığını görebilirler. Kolesterol, troide, yorgunluk, halsizlik ve sinirliğe iyi gelir.” dedi.

Ceviz suyunun Amerika'da oldukça büyük bir seveni var. Amerikan Sağlık Bakanlığı’nın (FDA) cevizde omega-3 yağlarının bulunduğunu, hem beyne hem de zayıflamada önemli bir işlevi olduğunu belirtti. Bunlarla ilgili açıklamalarda bulunan Özbey, “Ceviz suyu içmek sadece zayıflama değil, genel vücut sağlığı için çok faydalıdır. Cevizin faydaları arasında, vücudun yağ yakmasını hızlandıran protein özleri içermesi vardır. Tokluk süresini uzatarak, aşırı açlık çekmeden kilo vermeyi sağlar.

Cevizi suyu içerisinde bekletmek, özlerinin iyice suya geçmesini ve sizin daha çok fayda görmenizi sağlar. Sonuç mu? Sağlıklı ve hızlı zayıflama evrimini bizzat yaşarsınız. Ceviz suyu nasıl yapılır derseniz, bu gerçekten kolaydır!

Gece yatmadan önce bir bardak suyun içerisine bir tam ceviz koyup sabaha kadar bekletin. Uyandığınızda dişlerinizi fırçaladıktan sonra aç kanına suyu içip cevizleri yiyin. Emziren anneler, hamileler, diyabet, tiroid ve kolesterol hastaları için uygun olan ceviz suyunu, istediğiniz kiloya inene kadar her gün yapmalısınız.

Faydaları: Protein içeriğiyle yağ yakmayı hızlandırır. Omega 3 yağlarıyla sinir sistemini korur. Ara öğünde yenildiğinde tok tutup kilo verdirir. Karaciğeri güçlendirip hormonları dengeler. Detoks etkisiyle vücudu içeriden temizler. Doymamış yağ içeriğiyle kabızlığı giderir.” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2019, 08:37

YORUM EKLE

Popüler Haberler