Cilde Oksijen Terapisi Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Önemli Bilgi

Sivilce, akne ve siyah nokta sorunu yaşıyorsanız, içeriğimiz tam size göre. Cilt problemlerinin giderilmesinde en etkili tedavi yöntemlerinden birisi olan cilt terapisi konusunda bilmeniz gereken 8 kritik bilgiyi derledik.

Cilde Oksijen Terapisi Uygulaması Hakkında Bilinmesi Gereken 8 Önemli Bilgi

Oksijen Tedavisi Nedir?

Oksijen terapileri cilt problemleri sıklıkla kullanılmakta olan bir tedavi yöntemidir. Son zamanlarda pek çok ünlü ismin tercih ettiği oksijen tedavi yöntemidir.

Oksijen Terapileri Niçin Kullanılır?

Oksijen terapileri cildinizde meydana gelebilecek sivilce ve aknelerin giderilebilmesi için tercih edilmektedir. Özellikle de bağırsak problemleriniz sebebiyle cildinizde pek çok rahatsızlık meydana gelebilir. Cildiniz bu süreçte pek çok şekilde reaksiyon gösterir ve oksijen terapisi en hızlı veren yöntemlerden bir tanesidir.  

Cilt Lekelerinin Onarımına Yarar

Oksijen tedavisi özellikle de ciltte güneş veya alerji sebebiyle meydana gelen rahatsızlıkların tedavilerinde kullanılır. Uygulamalarla aynı zamanda cildinizdeki bütün sarkmalara ve göz altı torbalarına elveda diyebilirsiniz.

Cildin Nem Dengesini Sağlar

Cildinizde bulunan sivilce, akne vb. giderilmesinde en etkili terapilerden birisidir. Cildin nem olağan nem dengesine kavuşmasını sağlar, vücuttaki toksinleri temizler. Terapi aynı zamanda yeni sivilce ve akne oluşumunun da önüne geçer.

Dokularınız Daha Hızlı Yenilenecek

Yüzünüzdeki kırışıklıkları giderebilmeniz de etkili bir çözümdür. Kolajen üretimi artar ve cildin yaşlanması gecikir, gençleştiğinizi hissetmeniz kuvvetle muhtemeldir.

3 Şekilde Uygulanır;

Oksijen tedavisi cilde oksijen enjekte ederek,

Oksijen soluyarak ve bütün vücuda oksijen verilerek sağlanır.

Sağlıklı bir vücut için kritik bir önem taşıyan bu tedavi yöntemini uygulamadan önce uzmanlarla görüşme yapmanız sağlıklı olacaktır.

Oksijen Tedavisinin Uygulanmayacağı Durumlar Nelerdir?

Bazı kişilerin cilt yapıları oksijen tedavisi uygulamaya müsait değildir. Hassas ciltli kişilerde, aşırı kuru ciltlerde, sigara kullananlarda ve sağlıksız beslenen bireylerde tedavi yanıt vermeyecektir.

Oksijen-Ozon Tedavileri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Oksijen terapisi cildinizin daha sağlıklı görünmesini sağlarken, ozon tedavisi metabolizmanızın düzenlenmesi için kullanılır. Oksijen tedavisiyle cildinizdeki sivilce ve akne problemlerinizi çözebilirsiniz. Cildinizi toksinlerden korur ve daha genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2019, 22:09

YORUM EKLE