Doğal yöntemlerle diş beyazlatma ile bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz!

Dişleriyle ilgili sorun yaşayan vatandaşlar doğal yollarla dişlerini nasıl beyazlatacaklarını merak ediyor. Doğal yöntemlerle diş beyazlatmak mümkün. Bütün insanlar inci beyazlığında dişlere sahip olmak istemektedir. Yediğimiz şeyler dişlerimize zarar vermektedir. Dişlerinizi kimyasal yöntemler yerine doğal yöntemlerle beyazlatmalısınız. İşte doğal yöntemlerle diş beyazlatma...

Doğal yöntemlerle diş beyazlatma ile bembeyaz dişlere sahip olabilirsiniz!

Dişlerimiz çok hassas yapıya sahiptir. Her dişimizin üstünde küçük bir çukur vardır. Yemek yedikten sonra bu çukurlara yemek artıkları birikmektedir. Bazen de yaban mersini yediğinizde ve şarap içtiğinizde dişleriniz renk değiştirebilir.

Böyle durumlarda dişlerinizi fırçalamanız yeterlidir. Fırçaladığınız taktirde dişleriniz eski haline geri dönecektir. Ancak bazı besinler dişlerimizde lekelere sebep olarak kalıcı hasarlar oluşturmaktadır. Bu besinler dişlerimizi sarı veya kahverengi renge bürüyebilir.

Özellikle kahve, çay ve gazlı içecekler, dişlerimizde sarı veya kahverengi lekeler oluşturmaktadır. Ayrıca sigara içmek de bu sorunlara sebep olmaktadır.

Bunlardan farklı olarak et, süt, yumurta, narenciye, bira, işlenmiş şeker, çikolata, yapay tatlandırıcılar, asitli içecekler ve sebze yağları, dişlere ve diş minelerine zarar veren diğer besinlerdir. Bu besinlerin içerisindeki asitler dişlere zararlıdır.

Yaptığımız en büyük yanlışlardan biri de yemek yedikten hemen sonra diş fırçalamaktır. Eğer böyle yaparsak diş minesinin kendisini yenilemesine fırsat vermemiş oluruz. 

Bunlardan ayrı olarak dişleri beyazlatan besinlere bakalım. Armut, elma, havuç, biber, kanıbahar, marul, brokoli ve ıspanak gibi besinler dişlerimizi doğal yollardan beyazlatan besinlerdir. Bu besinler içerisinde barındırdığı lif yapısıyla dişleri koruyarak diş minesinde lekelerin oluşmasını engellemektedir.

Ayrıca peynir türleri de dişleri doğal yollardan beyazlatmaktadır. Peynirin içerisinde bulunan asit ayrıştırıcı maddeler ve proteinler vardır. Ağızda salya üretimi yapan bu proteinler sayesinde dişler korunmaktadır.

DOĞAL YOLLARDAN DİŞ BEYAZLATMA

Portakal kabuğunun iç kısmı ile 45 saniye boyunca dişlerinizi ovuşturun. Kabuğun beyaz kısmı, dişlerin daha beyaz olmasını kolaylaştıran bir madde içerir. Bu işlemden yarım saat sonra dişlerinizi fırçalayın.

Çilek ve karbonat ile kendi diş macununuzu hazırlayabilirsiniz. Çilek, doğal bir beyazlatıcıdır. Çilekleri ezip karbonat ile karıştırın. Bu karışımı dişlerinize sürün ve 20 dakika bekletin.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2019, 10:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler