En Hızlı Kilo Vermeye Yardımcı Bitki Çayları Nelerdir? Kilo Vermeye Yardımcı Bitkisel Çaylar

Kilo problemi yaşayan kişiler için en hızlı kilo verdiren bitki çayları mevcuttur. Bu çaylar kilo vermenize yardımcı olurken, aynı zamanda sağlıklı metabolizmaya sahip olmanıza yardımcı olurlar.

En Hızlı Kilo Vermeye Yardımcı Bitki Çayları Nelerdir? Kilo Vermeye Yardımcı Bitkisel Çaylar

Kilo çağımızın en büyük problemlerinden biri olmuş durumda. Hareketsiz yaşam ve dengesiz beslenme gibi pek çok sebepten dolayı oluşan kilolar da her yaştan ve cinsiyetten insanın canını sıkıyor. İş böyle olunca, alınan kiloları vermek içinde pek çok şey yapılıyor. Spor, sağlıklı beslenme ve özel diyetlerin yanısıra bitki çayları da oldukça etkili olmaktadır. Bizler sizin için en hızlı kilo verdiren bitki çaylarını araştırdık. Burada unutmamanız gereken, çayların tek başına çok şey yapamayacağını bilmelisiniz. Ayrıca bu çayların tüketiminde aşırıya kaçmak, sağlığınıza zarar verebilir.

Kilo vermeye yardımcı olan bitki çayları;

1) Yeşil Çay

En faydalı çay çeşitlerinden olan yeşil çay, aynı zamanda antioksidan bakımından oldukça zengindir, özellikle obezlerde kilo kaybı üzerinde etkilidir. Bu, sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz ile birlikte kullanıldığında kilo vermeye yardımcı olabilecek yağ yakma sürecini hızlandırır. Yeşil çay metabolizmayı hızlandırarak ekstra kalori yakılmasını sağlar.

2) Pu-erh Çay

Bir diğer çayımız olan Pu-erh çayı, zayıflatan çaylar arasında ilk sıralarda yer alıyor. Metabolizmanın hızlanması ve yağ yakımının kolaylaşması için kullanabilirsiniz. Böylelikle metabolizmanız ne kadar hızlı çalışırsa kilo vermek o kadar hızlı olursunuz. Ayrıca enzim uyarıcı etkilerinin sayesinde vücuttaki yağ hücrelerinin boyutunu küçültebildiği bilinmektedir.

3) Siyah çay

Sırada hemen hemen herkesin evinde bulunan siyah çay var. Vücuttan zararlı kimyasalların atılmasını sağlayarak sayıflamanıza ve detoks yapmanıza sağlar. Ayrıca kafein ve diğer metabolizmayı teşvik edici bileşiklere sahiptir.

4) Oolong çayı

Bu çayımız ise kan içerisinde yer alan yağ miktarını düzenlemesiyle bilinmektedir. Ayrıca içinde bulunan yüksek miktarlarda bulunan kateşinler ve polifenolik bileşikler vücudun yağ hücrelerini metabolize etme özelliği sayesinde kilo kaybına neden olur.

5) Beyaz Çay

Beyaz çay, şifalı ve antioksidan özellikleri ile kilo vermek için muhteşem bir kaynaktır.  Metabolizmayı hızlandırır ve idrar söktürücü olduğundan, vücudunuzda biriken su ve ödemin atılmasına da yardımcı olur. Ayrıca bir diğer özelliği ise vücudun tükettiği yağları yakma kabiliyetini gösterir.

6) Rooibos Çayı

Bu çay açlık ve yağ depolamasını tetikleyen stres hormonlarının azaltılmasına yardımcı olur. Tıpkı yeşil çay gibi  stres seviyelerini azaltarak kilo kaybına yardımcı olur. En güzel tarafı ise açlık hislerinizi tetikleyen vücuttaki hormonları bastırır.

7) Zencefil Çayı

Yağ yakımını kolaylaştıran ve inceltmesi sebebiyle tercih edilen zencefil çayı, kabızlığı gidererek zayıflamanıza yardımcı olur. Ayrıca metabolizmayı uyarıcı özellikleri vardır.

8) Ebegümeci Çayı

Bu çayın iştahı bastırabildiği, tatlı isteğini ve kalori alımını azalttığı bilinmektedir. Ayrıca metabolizmayı hızlandırdığı için yağ yakımını da hızlandırıp hızlı bir şekilde kilo vermeye yardımcı olur. 

9) Zerdeçal Çayı

Zerdeçal Çayı, metabolizmayı uyarır, sindirimi iyileştirir ve kan dolaşımını artırır. Bütün bunlar vücudunuzun yağları daha verimli bir şekilde yakmasına neden olur.

Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2019, 23:17

YORUM EKLE