En Hızlı Tırnak Uzamasını Sağlayan Bitkisel Kür ve Tarifler

Kadınların çok ödem verdiği ve hatta son zamanlarda erkeklerinde fazlasıyla rehavet gösterdiği “tırnak uzatmak” faaliyeti, nasıl yapılır ve ne yaparsak daha hızlı tırnak uzatabiliriz? İlgi çekici güzel tırnaklara sahip olmak için hazırladığımız çabuk tınak uzatmak için bitkisel formüller yazımızın devamında...

En Hızlı Tırnak Uzamasını Sağlayan Bitkisel Kür ve Tarifler

Tınak uzamasının çok farklı etkileri vardır. Hızlı uzayan ve güçlü kalabilen tınaklar her kadının vazgeçemeyeceği bir şeydir. Tınaklar, insan vücudunun sağlık durumunu da orta koyan bir uyarıcı niteliğindedir. Düzensiz beslenme, düzensiz uykular gibi çeşitli durumlar tınaklarımızın gücünü ve sağlamlığını belli eder. Bazı hastalıklarda hastalığa bağlı olarak bazı belirtiler oluşur ve tınakların uzama süresi oldukça gecikebilir. Bütün bu etkenler bireyin sağlığını kontrol etmesi gerektiğini belirtir.

Hastalık vb. durumlarda kişilerin tınakları düzgün uzamayacağı gibi, sağlık durumları iyi olan kişilerinde tınakları geç veya erken uzar ve bakım isteyebilir. Günlük hayatımızda kullandığımız temizlik ürünleri, makyaj malzemeleri veya hava koşulları da tınaklara etki eder. Fakat sağlıklı ve düzenli bir hayat tarzı benimseyen kişilerin tınaklarının güçlü olması ve hızlı uzaması gayet normaldir.

Sağlıklı tınakların gelişme hızı beslenme şekline ve yaşam tarzına bağlı değişkenlik göstermektedir.

Tınağın Daha Çabuk Uzamasını Sağlayan Bitkisel Tarifler Nelerdir?

Tınakların daha hızlı uzaması için ilk önce sağlıklı bir beslenme biçiminin benimsenmesi ve düzenli bir hayata geçiş yapılması gerekmektedir. Bütün yapılanlara rağmen tınaklarınız hızlı uzamıyorsa veya beyazlayan tınak yüzeyi durumunda ve güçsüz tınaklarda uygulanabilecek olan tamamıyla bitkisel formüller bulunmaktadır. Bunlar;

Zeytinyağı ve Lavanta kürü:

Zeytinyağı ve lavanta yağının bulunduğu bu tarifte 1 çorba kaşığı zeytinyağının içerisine 2 damla kadar lavanta yağı damlattıktan sonra karışımı tınak yüzeyine ve diplerine uygulanacak şekilde sürmek gerekir. 10 dakika beklettikten sonra eller sabunla iyice yıkanmalıdır. Bu tarif sayesinde, tınaklar esnekliğini geri kazanır ve tınak kökleri beslendiği için tınak uzama süresi daha da kısalır.

Tınakların belli bir düzende uzaması ve bakımlı olması için bu formül en az haftada bir uygulanmalıdır. Bekleme süresi içinde ellere ve tınaklara masaj uygulamak formülün etkisini daha da arttırır.

E vitamini ve badem yağı formülü:

E vitamini kapsülü içinde 1 çorba kaşığı kadar badem yağı katıldıktan sonra, bu karışım tınak ve el üzerine sürülür.10 dakika beklememizin ardından eller havlu yardımıyla iyice kurulanır. Bu tarifi uygularken eller kesinlikle yıkanmamalıdır ve karışımın elde kalan bölümü havluyla hassas bir şekilde alınmalıdır. Bekleme süresi dahilinde ellere ve tınaklara masaj uygulamak daha çok etki gösterecektir.

Badem yağı ve Hint yağı kürü:

Bu tarifte 1 tatlı kaşığı miktarında badem yağı ve yine 1 tatlı kaşığı Hint yağı birbirleriyle harmanlanıp tınaklar haricinde ellere de sürülür. 10 dakika beklettikten sonra karışım havlu yardımıyla elden alınır. Ancak yine ellerin yıkanması sakıncalıdır. Tüm gün boyunca bakım devam eder. Bu tarif sayesinde, tınaklar kuvvetlenir ve tınak etleri daha da güçlenir.

Bu formülün haftada bir defa yapılması gerekmektedir. Beklediğimiz süreler içerisinde ellere ve tınaklara masaj yapılması daha etkili olacaktır.

Lavanta yağı ve Nane yağı formülü:

Bu tarifte 1 tatlı kaşığı lavanta yağının içerisine 1 damla nane yağı eklenir. Bu karışım yalnızca tınak üzerine sürülmelidir. Elin bütün yerlerine sürülmesi olumsuz etkiler yaratabilir. Özellikle nane el üzerinde yakıcı ve kaşındırıcı etkiler yaratabilir. Bu tarif tınak üzerinde 2 dakika kadar masaj uygulanarak yapılmalıdır.

Nane yağı tınaktaki kan dolaşımını hızlandırır, lavanta yağı ise tınakların beslenmesine olumlu etkiler oluşturur.

Bekleme süresince tınak ve tınak etlerine masaj yapmak karışımın etkisini arttıracaktır.

Sarımsak Yağı ve limon kürü:

Bir çorba kaşığı sarımsak yağının üzerine 3 damla limon damlatılarak karışım elde edilir ve ele uygulanır. Be formülün bekleme süresi 10 dakika kadardır. Daha sonrasında eller ılık suyla yıkanır ve nazik bir şekilde kurulanır. Bu tarif sayesinde, tınaklar ihtiyacı olan vitamini sarımsak yağından elde eder.

Limon suyu ise tınakları güçlendirir ve kırılgan olmasını engeller ve renk değişimlerinin düzelmesini sağlar. Bekleme süresinde ellere ve tınak etlerine masaj yapılması etkinin artmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı tınaklar pembe renkte ve üzerinde leke olmayan şekilde olurlar.

Peki Tınak Uzamasını Yavaşlatan Etkenler Nelerdir?

Tınaklar, farklı sebeplerden dolayı gücünü ve sağlamlığını kaybeder. Uzamasının yavaşladığı, kolay kırılabilen ve üzeri soyulan tınakları ihmal etmeksizin harekete geçmek gerekir.

-Yeterli protein alınmasının olmadığı durumlarda,

-Stres veya kişilerin fazla streste kaldığı durumlarda,

-Tınak hastalıklarında,

-Ateşli hastalıklarda,

-İhtiyarlık durumlarında,

-Doğru olmayan manikür ve pedikür uygulamalarında,

-Kimyasallarla fazla iç içe olunması halinde,

-Tınak yeme alışkanlığında,

-Diyabet hastalığında.

Düzenli tınak uzamasında manikür uygulamakta oldukça etkilidir. Manikür yapılırken tınak köküne dikkat edilmeli ve asla zarar görmemelidir.

Ancak tınaklarda oluşan değişikler, farklı hastalıkların da göstergesi olabilir. Hastalık durumunda mutlak suretle uzman olan bir doktora görünmek ve muayene olmak gerekir. Tınaklarımız vücudumuz hakkında bir alarm sistemi vazifesini görmekte ve önemli uzuvlarımızdan biridir.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2019, 05:36

YORUM EKLE

Popüler Haberler