En Kolay Yapılan ve En Çok Zayıflatan Egzersizler

Kilo vermek ne kadar uğraştırıcı bir şey değil mi ?... Aslında kilo vermek sandığınız kadar da zor değil. Sizlerle paylaşmış olduğumuz egzersizleri yaparken diyetinizi uygulamaya devam ederseniz çok kolay şekilde kilo vereceksiniz. İşte en kolay yapılan ve yapıldığı zaman en çok zayıflatan egzersizlere örnekler.

En Kolay Yapılan ve En Çok Zayıflatan Egzersizler

Yapımı En Basit ve En Çok Zayıflatan Egzersiz

Kilo vermek hakkında konuşuyorsak, uyguladığınız diyetin yanı sıra yapmış olduğunuz egzersizler de büyük önem arz ediyor. Bunun sebebi ise yalnızca diyet ile kilo vermenin pek mümkün olmaması. Öyle olsa yemesine içmesine dikkat eden herkes hemen kilo verirdi değil mi ?

Haberport ekibi olarak siz değerli kilo vermek isteyen okurlarımız için yaptığınız diyet ile birlikte uygulamanızda fayda olacak ve yapımı gayet basit egzersiz hareketlerini derledik. Hem diyetinizi harfi harfine yerine getirdiğinizde hem de bu vermiş olduğumuz egzersizleri güzelce yaptığınızda kilo vermemeniz için hiçbir sebep yok demektir!

Yürüyüş Yapmak

Yürümek ne kadar basit bir eylem gibi dursa da bedene faydası çok fazla. Aynı zamanda yürümek için spor salonlarına binlerce lira dökmenize de gerek yok. Parklarda, sokaklarda, her yerde düzenli olarak gün gün yürüyerek 1 hafta içinde yaklaşık 1 kilo verebilirsiniz… Eğer yürümek için zamanım yok diyorsanız buna da çare var. Yakın mesafelere gitmeniz gerektiğinde araba ya da toplu taşıma aracı kullanmayı bırakın. Yürüyerek gidip gelin. İşe giderken toplu taşıma kullanıyor iseniz, 2 durak erken inin ve yürüyün… Unutmayın, yürümek zayıflama yolunda en önemli adımlardan biridir.

Mekik

Siz değerli okurlarımız için hazırladığımız egzersizlerden bir diğeri ise mekik çekmek. Mekik çekmek karın kaslarının gayet dengeli bir şekilde çalışmasını sağlar ve karın bölgesindeki yağlanmaların giderilmesinde büyük rol oynar. Egzersize ilk başladığınız zamanlarda zorlanabilirsiniz bu yüzden tekrar sayısını yüksek tutmamanızı tavsiye ederiz. Kaslarınız güçlendikten sonra bu tekrar sayısını artırabilirsiniz elbette. Hareket yapılırken ayakların yer ile temasının kesilmemesine dikkat edilmelidir. Aksi taktirde hareket doğru yapılmamış olacaktır.

Squat

Squat olarak geçen çömelme hareketi sizi yalnızca zayıflatmaz aynı zamanda güçlendirirde. Hareketin yapılışından kışça bahsedelim. Ayaklar göğüs hizasında açılır ve dizler 90 derecelik açıya ulaşıncaya kadar bükülür. Kendinizi ne çok fazla öne doğru ne de çok fazla arkaya doğru atmayın. Olduğunuz çizgi üzerinden 90 derecelik açıyı yakalayana kadar eğilin ve yavaşça kalkın. Hareketin hızlı yapılması sizi daha güçlü yapmaz ya da size daha çok kilo verdirmez. Hareketin yavaşça ve tüm kaslara yedirilerek yapılması size daha çok fayda sağlayacaktır. Özellikle kadın okurlarımız bu hareketi daha önceden de biliyorlardır. Kalça bölgesinde sıkılaşmanın sağlanması için de kullanılan hareketlerden biridir.

Hareket zamanla sizin için daha kolay bir hale gelecektir. Hareketin zorluk seviyesini 1 kademe daha artırmak isterseniz ellerinize dumbell alabilirsiniz.

Kettle Bell İle Çalışmak

Ağırlıklar ile  çalışmak için başvurulabilecek en iyi yöntem Kettle Bell’dir. Vücut dengesinin gelişmesi sağlanırken güçlenmenize de katkısı olan Kettle Bell ile yapacağınız 20 dakikalık bir antrenman size 400’e yakın kalori yaktıracaktır…

Yüzmek

Uzun senelerdir yüzen insanların fiziklerine baktığınızda yüzücü olduklarını hemen anlarsınız. Yüzücülerin, fitness ile ilgilenen sporcular gibi yalnızca bazı kas grupları gelişmemektedir. Yüzmek bedendeki tüm kas gruplarının çalışmasını sağlar. Bu yüzden düzenli olarak yüzen kişilerin bedenindeki tüm kaslar gelişim göstermektedir. Bu kadar kas çalışırken kalori yakmamak da imkansız elbette. Tüm kas gruplarının çalıştığı yüzme sporunu 1 saate yakın yaptığınızda ortalama olarak 700 kalori yakabilirsiniz.

İp Atlamak

İp atlamak da en basit ve etkili kilo verme egzersizlerinden biridir. Bacak ve kolların aynı anda çalıştığı nadir egzersizlerden olan ip atlama kalori yakmanızı sağlayacaktır. 1 saatlik bir ip atlama antrenmanı 800 kalori civarında yakmanızı sağlayacaktır.

Şınav

Şınav çekmek kollarınızın, göğsünüzün ve omuzlarınızın güçlenmesini sağlar. İlk zamanlarda şınav çekerken zorlanmanız gayet doğaldır. Kaslarınız gelişim gösterdikten sonra çok daha rahat çektiğinizi göreceksiniz. Hiç çekemiyor iseniz dizlerinizi yere koyarak yalnızca üst gövdenizi kaldırmanızı sağlayacak şınav hareketini de yapabilirsiniz. Kaslarınız gelişim gösterdikten sonra elbette nizami şınav hareketine geçmelisiniz. Günde 50 şınav çekerek ortalama 100 kalori yakabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2019, 13:04

YORUM EKLE

Popüler Haberler