Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Güzellik ve Bakım Sırrı!

Bütün kadınlar güzelliğin sırrını arıyor. Ancak kadınların unutmaması gereken bir şey var: Güzellik sadece makyajla sağlanmaz. Güzel ve kusursuz olabilmek için kadınların bilmesi gereken 10 önemli detay var.

Her Kadının Bilmesi Gereken 10 Güzellik ve Bakım Sırrı!

Her kadın güzel ve bakımlı olmak ister. Güzellik ve kusursuzluk için pek çok kişi düşüncelerini paylaşıyor. Fakat güzellik için sadece en iyi makyaj malzemelerini kullanmak yeterli değildir. Ancak güzel bir cilt ve güzellik için sadece makyaj malzemeleri yeterli değildir. İşte her kadının unutmaması gereken güzellik sırları.

1. Makyaj Malzemelerini Banyoda Muhafaza Etmeyin

Makyaj malzemelerinizi banyoda tutmamaya özen gösterin. Dermatologlara göre banyonun sıcak ve nemli olması sebebiyle makyaj malzemeleri daha çabuk bozulur.

2. Az kullandığınız ürünleri buzdolabında saklayın

Ürünün ömrünü uzatmak için kremleri, göz kremini ve serumları buzdolabında saklayın. Ayrıca bu durum göz altındaki şişlikleri azalttığı için soğutulan göz kremleri oldukça avantajlı bir durum oluşturur.

3. Güneş kremi kullanmayı ihmal etmeyin

 Güneş kremi cilt bakımı için oldukça önemli bir etkendir. Cildin zararlı UV ışınlarından ve koyu lekelerden korunmak için SPF 30+ güneş koruyucu kremlerin günlük olarak kullanılması öneriliyor.

4. Spor esnasında makyaj yapmayın

Spor yaparken bir cilde makyaj yapmak oldukça sakıncalı bir durumdur. Makyaj malzemeleri açılan gözenekleri tıkayabilir. Bundan dolayı toksinler dışarı atılamaz ve cilt zarar görür.

5. Yüzünüzle temas eden her şeyi düzenli olarak temizleyin

Telefonlar gibi yüzünüzle en çok temas ettirdiğiniz şeyleri sürekli olarak temizleyin. Yüzünüzde rahatsızlık oluşmaması için yastık, cep telefonu, hatta ellerinizi sürekli temiz tutun.

6. Yüzünüe dokunmaktan kaçının

Ellerimizde biz farkında olmasak bile bazı mikroplar birikebilmektedir. Ellerinizin temiz olduğundan emin değilseniz yüzünüze dokunmayın.

7. Makyajlı uyumamaya özen gösterin

Fondöten gibi makyaj ürünleri ciltte fazla kalmaları halinde gözenekleri tıkayabilir. Gözeneklerin tıkalı kalması cildin nefes almasına engel teşkil eder.

8. Sıcak suyla duş almayın

Sıcak suyla duş almak cildin fazlasıyla kurumasına ve cildinize zarar gelmesine sebep olabilir. Ilık suyla duş almaya özen gösterin.

9. Yüzünüzde sivilce varsa peeling yapmayın

Yüzünüzde sivilce varsa kesinlikle peeling uygulamayın. Peeling uygulamanız sonucunda yüzünüzdeki sivilceler daha da iltihaplanabilir. Fakat cildinizde sivilce yoksa düzenli olarak peeling yapabilirsiniz.

10. Cilt yapınız iyi değilse makyaj yapmak bir şeye yaramaz

Makyaj yapmadan önce cilt bakımınıza fazlasıyla özen gösterin. Makyajın iyi olabilmesi için sağlıklı bir ciltte olması gerekir.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 16:52

YORUM EKLE

Popüler Haberler