Kadınları Sevindirecek Haber Erkekler İçin Doğum Kontrol İğnesi Üretildi

Biyomedikal Mühendisi Sujoy Guho'dan, kadınları sevindirecek haber; Erkekler için doğum kontrol ilacı üretildi!

Kadınları Sevindirecek Haber Erkekler İçin Doğum Kontrol İğnesi Üretildi

 Yıllardır doğum kontrol adına çalışmalara imza atan 76 yaşındaki Biyomedikal Mühendisi Sujoy Guho, bir ilke daha imza attı. Yıllardır üzerinde çalıştığı doğum kontrol ilacı için, tecrübeli Biyomedikal Mühendisi izin aşamasına gelindiğini yapmış olduğu açıklama ile tüm dünyaya duyurdu. Bu olayın dünya gündeminde büyük yankı uyandırmasının sebebi ise üretilen ilacın kadınlar için değil, erkekler için olması. 

 Erkekler İçin Doğum Kontrol İlacı Üretildi!

 Tecrübeli Biyomedİkal Mühendisi Sujoy Guho, çalışmaları sırasında, 13 yıl boyunca Hindistanlı erkekler üzerinde denediği ilacın, başarılı sonuçlar verdiğini yapmış olduğu açıklamada ifade etti. Jel formunda üretilen yeni nesil doğum kontrol ilacı için son durum ise izin aşamasında olduğu yönünde. İlacın yapısı jel formunda olup, enjeksiyon yöntemi ile uygulanıyor. Erkek vücuduna etkisi ise; negatif yüklü sperme karşılık, pozitif etkili bu jel, spermin döllenme yeteneğini nötrleyerek spermin döllenebilir olma özelliğini etkisiz hale getiriyor.

 Erkek Doğum Kontrol Yöntemi Artık Mümkün!

 Gerekli izinlerin alınması halinde doğum kontrol konusunda medikal pazarına bir yenisi daha eklenmiş olacak. İlaç piyasaya çıkdığı takdirde bir başka ilk, erkek doğum kontrol olayı gerçekleşmiş olacak. Bu ilaca Risug ismini veren Sujoy Guho ise gerekli izinlerin çıkması halinde, ilacin 2 yıl içerisinde ilaç piyasasına katılacağını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 01:14

YORUM EKLE