Kaşlar Nasıl Kalınlaştırılır? Gür ve Kalın Kaşlar İçin 6 Doğal Çözüm!

Yanlış kozmetik kullanımı ve kaş alma yöntemleri sebebiyle kaşlarınız istediğiniz kalınlıkta olmayabilir. Doğal, gür ve kalın kaşlara doğal yöntemlerle sahip olunabilmektedir. Hiç bilmediğiniz 6 farklı doğal uygulama ile kısa sürede kalın ve gür kaşlara kavuşabilirsiniz.

Kaşlar Nasıl Kalınlaştırılır? Gür ve Kalın Kaşlar İçin 6 Doğal Çözüm!

Genetik, beslenme veya yanlış kaş alımları sebebiyle kaşlarınız istenilen kalınlıkta olmayabilir. Özellikle son yıllarda trend haline gelen kalın kaşın, gözlerin ifadesini artırdığı tespit edilmiştir. Yüksek ihtimalle daha önce duymamış olduğunuz doğal uygulamalarla kaşınızın daha dolgun ve kalın görünmesini sağlayabilirsiniz.

Jocoba Yağı

Jocoba yağını her gün uyku öncesi kaşınıza damlatarak uyuyun ve sabah kalktığınızda yüzünüzü yıkayın. Jacoba yağı kaşların daha hızlı büyümesini sağlar ve kıl köklerini besler. Üstelik zararlı kimyasalların yer aldığı kozmetik ürünlerine göre kat kat daha hızlı çözüm elde edilebilmektedir.

Yumurtanın Sarısı

Yumurtanın sarısıyla beyazını ayırdıktan sonra sarı kısmı ayrı bir kaba koyun ve çırpın. Yumuşak bir kıvam elde etmek suretiyle çırpmaya devam edin ve fırça yardımıyla yumurtayı kaşınıza uygulayın. 20 dakika bekledikten sonra ılık su ile kaşlarınızı durulayın. Haftada iki veya üç seferlik uygulamalarla kaşlarınızın daha hızlı büyümesini sağlayabilirsiniz.

Biberiye Esansiyel Yağı

Her gün biberiye yağını zeytin yağı ile karıştırıp kaşlarınıza masajla uygulayarak daha kalın kaşlar elde edebilirsiniz. Biberiye yağının kıl köklerini beslediği ve hücre yenilenmesini artırdığı tespit edilmiştir.

Süt

Küçük bir pamuk topunu süte batırmak suretiyle kaşınıza masaj yaparak uygulayın. 15 dakika sonra ılık suyla yüzünüzü yıkayın. İçeriğinde kıl köklerini besleyecek nitelikte mineral ve vitamin içeren süt uygulamasını her gün yapmanız tavsiye edilmektedir.

Çay Ağacı Yağı

2-3 damla çağ ağacı yağını kaşlarınıza masaj yaparak her geve uygulayın. Gözenekleri açma rolü ile bilinen çay ağacı yağı ile kaşlarınızın büyümesini sağlayabilirsiniz. Bu gıda maddesi aynı zamanda saç ve kaş dökülmelerine de etkili bir çözümdür.

Çemen Otu

Çemen otu tohumunun 4’te birini bir gece suda beklettikten sonra kaşlarınıza 30-45 dakika boyunca uygulamanız gerekmektedir. Haftada iki kere uygulama yaparak kaş büyümesi uyarılır ve daha güçlü kaşlara sahip olmanızı sağlar.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2019, 16:29

YORUM EKLE

Popüler Haberler