Kimyasal Tarım İlaçlarının Yol Açabileceği Hastalıklar Açıklandı

Bilindiği üzere kimyasal tarım araçları sebebiyle ciddi hastalıklarla karşı karşıya kalabilmekteyiz. Sağlıkçılarımız da bu süreçte gerçekleşebilecek hastalıklara değindi.

Kimyasal Tarım İlaçlarının Yol Açabileceği Hastalıklar Açıklandı
Meyve ve sebzelerin daha hızlı bir şekilde gelişmesi için kullanılan kimyasal tarım ilaçlarının çok sayıda hastalığa sebebiyet verdiği yönünde çeşitli iddialar ortaya atılmıştı. Amerika Birleşik Devletleri Tarım Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde sıklıkla tüketilmekte olan popüler sebze ve meyveler üzerinde önemli sonuçlar elde edildi. 36 bini aşkın numune üzerinde yapılan çalışmalar sonucunda insan vücudu için faydalı ve zararlı olan gıdalar açıklandı.

En Zararlı İçeriğe Sahip Olan Meyve Çilek Olarak Açıklandı

Pek çok kişinin en çok sevdiği meyve olan çilek, ne yazık ki göründüğü kadar sevimli değil. Meyveler arasındaki en zehirli içeriğe sahip olanı olan bu meyvenin yüzde 70’inden daha fazlasının kimyasal tarım ilacı içerdiği yönünde açıklamalarda bulundu. Tek bir çilekte bile 20’nin üzerine kimyasal ilaç kullanıldığı belirtildi ve bu durum da doğrudan çok sayıda hastalığın meydana gelmesine sebebiyet verdiği belirtildi.

Ispanak Sandığınız Kadar Faydalı Bir Sebze Değil

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin ve bununla birlikte yaşamsal faaliyetlerini düzene sokmak isteyenlerin bir numaralı tercihi olan ıspanak da artık bilinen ıspanak değil. Diğer besinlere oranla en az 2 kat daha fazla tarım ilacı kullanılan bu sebzenin vücuda olan zararları adeta dudak uçuklattı.

Kereviz, Üzüm, Kiraz, Domates de Kara Listede Yer Alıyor

Bu 2 gıdadan sonra en çok kimyasal madde kullanılan ve gönül rahatlığıyla gün içinde tüketmekte olduğumuz gıdalar arasında kereviz, üzüm, kiraz ve domates de yer alıyor. Özellikle de neredeyse her kahvaltı sofrasının vazgeçilmezi olan domatesin bu listede yer alıyor olması büyük bir tedirginlik yarattı.

Vücudumuz için oldukça faydalı olarak tükettiğimiz pek çok gıda artık ne yazık ki tam tersine vücuda ciddi hasarlar verebilmekte. Genetiği Değiştirilmiş Organizmaların ortam sağladığı hastalıklar arasında da Parkinson, obezite, kısırlık ve bununla birlikte obezite hastalığı da yer almakta. 
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2018, 17:28

YORUM EKLE