Korona virüsü kan yoluyla bulaşıyor mu? Corona virüs nasıl bulaşıyor?

Korona virüs kan yoluyla bulaşıyor mu? Korona virüs nasıl bulaşıyor? Korona virüsten korunmanın yolları nelerdir? Korona virüs hakkında bilinmesi gerekenler haberimizde.

Korona virüsü kan yoluyla bulaşıyor mu? Corona virüs nasıl bulaşıyor?

Korona virüs giderek artıyor. Ülkede hayat durma noktasına geldi. Virüs salgınına karşı yetkililer birçok önlem aldı. Bu önlemler çerçevesinde okullar kapatıldı, bazı işletmeler kapatıldı ve etkinlikler iptal edildi. Virüse karşı genel önlemler alınsa da korona virüse karşı herkesin bireysel önlemler de alması gereklidir.

Şuana kadar dünyada 1,5 milyondan fazla insan virüse yakalandı ve 50 binden fazla kişi korona virüs nedeniyle hayatını kaybetti. Virüs bu denli hızlı yayılırken, vatandaşlar virüsten korunmak için birçok yolu deniyor.

Korona virüsü kan yoluyla bulaşır mı?

Korona virüs salgınının ortaya çıkmasıyla birlikte insanlar virüse karşı araştırmalar yaparak, virüsten korunmaya çalışıyor. Herkes virüsün nasıl bulaştığını merak ediyor. Bu günlerde ortaya birçok iddia atılıyor ve bu iddialar insanları yanlış yönlendirebiliyor. Bu sorulardan biri de korona virüsün kan yoluyla bulaştığıdır.

Korona virüs gribal bir enfeksiyon olması nedeniyle kan yoluyla bulaşmaz. Uzmanlar korona virüsün sadece göz, ağız, burun gibi yüz yerleşen ve hücrelere giren bir virüs olduğunu bu nedenle temas ve hava yoluyla bulaştığını söylüyor. Virüsten korunmak için yapılacak en önemli şey el ele tutuşma, sarılma, öpme gibi durumların yapılmaması ve gün içerisinde sık sık ellerin yıkanmasıdır.

Dünyada olup biten her şeyden anında haberdar olmak istiyorsan sen de mobil uygulamamızı telefonuna indir!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Haberport Instagram Hesabını Takip Et , Türkiye’den ve dünyadan hiçbir gelişmeyi kaçırma >>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Facebook grubumuza katıl, gündemdeki haberleri oku, tartışmaları ve güncel gelişmeleri kaçırma! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2020, 17:37

YORUM EKLE

Popüler Haberler