Koronavirüs aşısına çalışan Prof. Dr. Ercümen Ovalı'dan umut veren mesaj

Koronavirüsü salgınına karşı aşı ekibiyle birlikte aşı geliştirme çalışmaları yapan Prof. Dr. Ercümen Ovalı'dan tüm Türkiye'ye umut veren bir mesaj geldi.

Koronavirüs aşısına çalışan Prof. Dr. Ercümen Ovalı'dan umut veren mesaj

Sağlık Bakanlığı'nın onayını alarak ekibiyle birlikte aşı için çalışmalara başlayan Acıbadem Labcell Hücresel Tedavi Laboratuvarı sorumlusu Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı, sosyal medya hesabından yayınladığı bir mesajla tüm Türkiye'yi heyecanlandırdı.

Dünyayı kasıp kavuran ve ölümlerinin önüne bir türlü geçilemeyen yeni tip koronavirüs salgınına karşı aşı geliştirmek için ekibiyle birlikte laboratuvarda kendini karantinaya alan Prof. Dr. Ercümen Ovalı, Twitter hesabı üzerinden yayınladığı mesajında "Artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu kanıtlandı. Şimdi kahramanlarım içeri giriyor. 23 Nisan için sözleştik" ifadelerine yer verdi.

Bu sabah Türkiye'yi heyecanlandıran paylaşımında Prof. Dr Ovalı şunları kaydetti: "7 gün 16 saat laboratuvarda çalıştıktan sonra artık kurduğumuz sistemin güvenli olduğu kanıtlandı. Şimdi kahramanlarım içeri giriyor. Kaldığım yerden onlar devam edecek. İlk ekip @YurtseverBulut, Gözde, Recai, sonra sayıları kademeli olarak artacak. 23 Nisan için sözleştik”

Hematoloji Uzmanı Prof. Dr. Ercüment Ovalı, daha önce bu çalışmalarla ilgili yaptığı açıklamasında “Bilimsel verilere göre şu an elimizdeki en etkili tedavi ile karşı karşıya olduğumuzu belirtmek istiyorum. Bu, ‘Konvelsan plazma' dediğimiz insanların çok kısa sürede hayatına dokunabilecek bir tedavi metodu.” ifadelerini kullanmıştı.


YORUM EKLE

Popüler Haberler