Kuru soğanın acısı nasıl alınır? Soğanın acılığını geçirmek için kolay ve pratik yöntemler

Yemeklere ve salataların vazgeçilmez malzemesi soğandır. Soğandaki acı tat bazı kişileri rahatsız etmektedir. Kuru soğanın acısı nasıl alınır? sorusunun yanıtını merak edenler için Soğanın acılığını geçirmek için kolay ve pratik yöntemleri yazdık.

Kuru soğanın acısı nasıl alınır?  Soğanın acılığını geçirmek için kolay ve pratik yöntemler

Yemeklerin yapımında en çok kullanılan ve asıl tadını veren malzeme kuşkusuz ki soğandır. Soğan yemeğe kattığı lezzetin yanı sıra salatalarda da çiğ olarak sıklıkla tüketilmektedir. Bu noktada soğanın acı tadı salataya acı bir tat katabilir. Peki soğanın acı tadı nasıl alınır?

Soğanda gözü yaşartan ve ona acı tadı veren madde sülfoksittir. Beyaz soğanlarda sülfüroksit daha az olduğundan daha az acı, mor soğanlar ise daha acıdır.Bu maddenin soğandan ayrılması ile soğan acı tadını kaybeder. Soğandaki sülfürü yok etmenin birden fazla yolu vardır. İşte bu yolları aşağıda sıraladık.

Soğanları Kavurun

Soğanları kavurmak içinde yer alan sülfürü uçurduğu için soğanın acısı gider. Bu sebeple soğanı kavurarak acısını yok etmeniz mümkündür.

Soğanları Mikrodalgaya Atın

Doğradığınız soğanları içinde su olan bir kaba koyarak biraz tuz ekleyin. 15 saniye kadar mikrodalgada tuttuktan sonra acısı gitmiş soğanlarınız olacak.

Soğanları Suya Koyun

Soğanları soğuk suda bekletmek acısını almak için yöntemlerdn birisidir. Bunun için öncelikle soğanları soyun ve suyun içinde bekletin eğer vaktiniz yok ise tuz eklemeyi unutmayın. Tuz eklemediğiniz soğanları yarım saat kadar, tuz eklediğiniz soğanı ise 10 dakika kadar bekletmeniz soğanların içindeki acıyı alacaktır.

Eğitim manşetleri, spor gündemi ve siyaset dünyası hakkında tüm haberler Haberport mobil uygulamasında! Gündemdeki tüm haberler için uygulamamızı ŞİMDİ İNDİR!>>>Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Hiçbir gelişmeden geri kalmamak için hadi Haberport’u Google News uygulamasında takibe başla! >>> Haberport Google Haberlere Abone ol!

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2020, 19:44

YORUM EKLE

Popüler Haberler