Neden İşlenmiş Şekerden Uzak Durmalı

İşlenmiş şekerin doğrudan kanser yapma eğiliminde olmadığını ancak uzak durulması gerektiğini belirten uzmanlarımız, konuya ilişkin detaylı açıklamalarda bulundu.

Neden İşlenmiş Şekerden Uzak Durmalı
Kimi uzmanlarımız şekerli gıdaların kanser hastalıklarının meydana gelmesine ön ayak olduğunu belirtmekte. Ancak durumun bundan daha farklı olduğu yönünde Onkolog Doç. Alper Ata önemli açıklamalarda bulundu. Şekerin tek başına kanser hastalığına sebebiyet vermediğini ve hatta kanser hastalarının şeker konusunda kendilerini kısıtlamalarını doğru bulmadığını ifade eden Ata, yine de insanlarımızın işlenmiş şekerlerden uzak durması yönünde açıklamalarda bulundu.

İşlenmiş Şeker Doğrudan Kanser Yapmaz

Şeker hastalığının kanser hastalığına sebebiyet verdiği yönünde pek çok uzmanımız önemli açıklamalarda bulunması, vatandaşlarımız üzerinde bir tedirginlik hali gelmesine sebebiyet vermişti. Hatta kanser hastalığıyla karşı karşıya kalan bireylerimiz genel olarak bu durumdan dolayı şekeri tamamen hayatlarından çıkarmıştı. Durum bu şekilde seyretmekteyken, şeker tüketiminin uzun vadede kanser hastalığına sebebiyet verebileceğinin de unutulmaması gerektiği belirtildi. Bu durumda insanlarımız canları istedikleri zaman aşırıya kaçmadığı sürece gönül rahatlığıyla şeker tüketebilir. Ancak unutulmamalıdır ki uzun vadede kişi ölümcül hastalıklar da yaşayabilirler.

Obezite Hastalığına Sebebiyet Verir

Günde 150 gramdan daha fazla işlenmiş şeker tüketen bireylerimizin obezite hastalığıyla karşı karşıya kalabileceğine değinildi. Bununla birlikte obezitenin yanında her geçen gün daha da yaygınlık gösteren ve halk arasında ‘’şeker hastalığı’’ olarak tabir edilmekte olan diyabet hastalığı da kişinin yaşamını bu süreçte tehlike altına sokabilir. Bundan dolayı da özellikle de fazla kilo alma korkusu olanlarımızın şekerden uzak durmasının olumlu sonuçlar doğurabileceğine değinildi.

Gereken Oranın Üzerine Çıkmayın

Faydalı bir şeyin de aşırı derecede tüketilmesinin zararlı durumlar meydana getirebileceğini hiçbir zaman akıllardan çıkarmamak gerekmekte. Bundan dolayı da insanlarımız şeker tüketimini bir anda bırakarak inanılmaz derecede bir kilo kaybı yaşayabilir. Bu durum da kişilerin bağışıklık sisteminin dirençsizliği sebebiyle meydana gelebilecek hastalıkların daha rahat bir şekilde görülebilmesi gibi bir durum meydana getirmekte ve kişiler bu süreçte tedaviden daha az yarar alabilmekte.  
Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2018, 16:25

YORUM EKLE

Popüler Haberler