Neredeyse Sıfır Kalori Olan Ve Sınırsız Yiyebileceğiniz Besinler

Kilo vermek isteyenlerin en çok araştırdığı konular arasında tabii ki hangi besin kaç kaloridir. Kalori hesabı yapıp diyet programlarına dahil etmek isteyenler mutlaka bu bilgileri okumalıdırlar. Çünkü neredeyse sıfır kalori olan sınırsız yiyebileceğiniz besinler hangileri haberimizde.

Neredeyse Sıfır Kalori Olan Ve Sınırsız Yiyebileceğiniz Besinler

Hastalıklarla mücadelede beslenmenin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Diyet yaparkende beslenmemize mümkün olduğunca dikkat edip kalorisi düşük ama sağlıklı yiyecekler yemeye özen gösteririz. Peki hangi besin kaç kalori? Kalori hesabı yaparken çok sorduğumuz bu soruya altenatif neredeyse sıfır kalori barındıran bazı besinler hakkında yeterince bilgilimiyiz? İşte kilo verme aşamasında sınırsız tüketebileceğiniz bazı besinler..

KARNABAHAR

"Kanabahar aslında bir çiçek cinsi olduğu için, bol bol fosfor, vitamin, cinsiyet hormonu, bol E vitamini ve protein içerir. Sadece 25 kalori olan kanabahar zayıflatıcı etkisinin yanı sıra özellikle C ve K vitaminleri açısından oldukçada zengindir. Maksimum seviyede yararlanmak için çiğ tüketmenizde fayda var."

YUMURTA BEYAZI 

"Yalnızca 17 kalori içeren yumurta akını çok miktarda diyetinize kullanabilirsiniz. Bu sizi hem uzun süre tok tutar hem de zayıflatıcı etkiye sahiptir. Yumurta beyazlarını biraz domates ile birleştirip kendinize son derece sağlıklı bir omlette hazırlayabilirsiniz."

LAHANA

"Bir porsiyonunda sadece 32 kaloriye sahip lahana, içerdiği yüksek iyot sayesinde zihinsel fonksiyonlarınızı düzenlemekle birlikte kilo kontrolüne yardımcı olur. "

GREYFURT 

"Greyfurt kan içerdiği yüksek C vitamininin yanı sıra aynı zamanda mükemmel bir şekeri düzenleyici. Her bir tanesi ortalama 50 kalori içeren greyfurt zayıflatıcı etkisiyle ilk akla gelen meyvelerden."

PATLAMIŞ MISIR 

"Yağlı ve tuzlu olması nedeniyle kilo vermeye çalışanların uzak durdukları patlamış mısır, sıcak hava ile hazırlandığında yalnızca 31 kaloriye sahip. Bu şekilde hazırlandığında çoğunluğu hava içerdiğinden zayıflatıcı bir atıştırmalık olarak rahatlıkla tüketilebiliyor."

BROKOLİ

"Kilo vermek isteyenlerin favori yiyecekleri arasında yer alan brokoli yalnızca 31 kaloriye sahiptir. A, C, E ve K vitaminlerinin dışında günlük lif ihtiyacınızın %20'sini rahatlıkla karşılayarak sindirim sisteminizi düzenlemeye yardımcı olur."

SALATALIK

"%95'i sudan oluşan salatalık yalnızca 16 kaloriye sahiptir. Taze salatalığın sağlığa yararları ve zayıflatıcı etkisi artık kanıtlanmış bir gerçektir. Salatalığın çoğu besin değeri, özellikle de gözleriniz için faydalı olan beta karoten kabuğunda yer alır. Bu nedenle kabuğuyla yemeye özen gösterin."

KAVUN

"Diyetinizi bozmadan tatlı ihtiyacınızı gidermek istiyorsanız kavun bunun için en iyi seçenek. A ve C vitamin açısından zengin olan kavun bir porsiyonda yalnızca 55 kalori içeriyor."

BÖĞÜRTLEN

"Yüksek oranda C vitamin ve antioksidan içeren böğürtlen içerdiği 62 kalori ile zayıflatıcı yiyeceklerin başında geliyor. Bunun yanı sıra lezzetli bir tada sahip bu mucizevi meyvenin çok uzun sureli diyetlere mutlaka dahil edilmesi gerekiyor."

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2019, 00:27

YORUM EKLE

Popüler Haberler