Obezite Hastası Ahmet’ten Örnek Başarı

Hatay İskenderun ilçesinde fazla kilolarından dolayı güvenini yitiren ve dışarıya bile çıkmak istemeyen Ahmet, büyük bir azim ile uyguladığı diyet programı sayesinde 5 ay içerisinde 50 kilo verdi;

Obezite Hastası Ahmet’ten Örnek Başarı
19 yaşında kilo problemiyle aşırı derecede sorun yaşayan, gün içinde dışarıya çıkmak bile istemeyen bir obezite hastası, uyguladığı diyet programıyla inanılmaz bir değişim yaşadı. Sadece 5 ay önce özgüvenini yitirmiş bir birey olarak hayatını sürdürmekteyken, yürümekte bile zorlanmaktayken azimle uyguladığı diyet programının sayesinde toplam 50 kilo vermeyi başardı.

Kilolarım Sebebiyle Utanıyordum

Obezite hastalığıyla karşı karşıya olduğu için utandığını ve kendisine bu görüntüyü hiçbir şekilde yakıştırmadığını belirten İskenderunlu 19 yaşındaki Ahmet, bu sorunu diyetisyen Gökhan Akdağ ile aştı. Gökhan Akdağ’ın verdiği diyet programını uygulamaya başladıktan sonra yavaş yavaş hayatının düzene girdiğini ve fazla kilolarından her gün biraz daha kurtulmaya başladığını belirten Gülgen, fazla kilolarından kurtulduktan sonra adeta hayata yeniden başladı. 127 kilodan 77 kiloya düşerek bunun gururunu yaşayan ve artık çok rahat bir şekilde fitness yapmaya başlayan azimli genç, fazla kilolarıyla ciddi sıkıntılar yaşayan bütün hastalara önek oldu.

Her Geçen Gün Yaygınlık Göstermeye Devam Ediyor

Genel olarak stres sorununu yaşamak zorunda kalan kişilerimizde görülen bu hastalık, her geçen gün bütün dünyada daha da fazla kişide görülmeye devam ediyor. Kişinin ölümcül hastalıklarla karşı karşıya kalmasına sebebiyet veren ve kişinin özgüvenini tamamen yitirmesinin sebebi olan bu hastalık, kişiye yemek yemeyi adeta bir zevk haline getiriyor. Bu durumda kişinin aşırı derecede yemek yemesine ve her türlü besini tüketerek daha dengesiz bir vücuda sahip olabileceği belirtiliyor.
 
Kişinin vücut dengesinin tamamen alt üst olmasına sebep olan ve uzun vadede yol açtığı sorunlarla kişinin hayatını çok daha çekilmez bir hale getiren bu hastalıkla kişinin vücudunda çok ciddi oranda bir yağ birikir ve bu kişinin hayatını bir hayli zorlaştırır. Kişinin koşmakta ve hatta yürümekte bile zorlanmasına sebep olan bu sorun kişinin yaşam kalitesini de düşürmekte. Bundan dolayı da özellikle de stresli bir yaşam sürmekte olanlarımızın bu konuda çok daha dikkatli olması gerektiği ve hiçbir şeyin kişinin sağlığından daha önemli olmadığı vurgulandı. Bundan dolayı da kişinin gün içinde daha çok hobileriyle vakit ayırmasının ve sevdikleriyle vakit geçirmesinin sağlık açısından da kişinin mutluluğu açısından da önemli olduğuna değinildi.
Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2017, 12:55

YORUM EKLE