Özel Sağlık Sigortaları koronavirüs tedavi giderlerini karşılıyor mu?

Koronavirüsün bu kadar etkili olması sonrasında pek çok vatandaş Özel Sağlık Sigortalarının Coronavirüs için yarım yapıyor mu sorusunu araştırmaya başladı. Vatandaşlar Özel Sağlık Sigortaları koronavirüs tedavisi giderlerini karşılıyor mu? sorusu en fazla araştırılanlar arasında yerini aldı. İşte konu ile ilgili tüm merak edilenler.

Özel Sağlık Sigortaları koronavirüs tedavi giderlerini karşılıyor mu?

Koronavirüsün ülkemizde günden güne daha fazla can almaya başlaması sonrasında pek çok vatandaş özel sağlık sigortalarının virüs tedavisini karşılayıp karşılamadığını merak etmeye başladı. Tüm dünya genelinde korona virüs ile mücadele edilen şu süreçte pek çok insan özel sağlık sigortalarının hangi durumlarda ödeme yaptığı merak edilir oldu.

Yapılan açıklamalar ve araştırmalara göre ülkemizde bulunan pek çok özel sağlık sigortası koronavirüs ile mücadelede tedavi sürecini karşıladığını iddia ediyor.

Koronavirüs tedavi giderlerini karşılayan özel sağlık sigorta şirketleri hangileridir?

  • Türk Nippon Sigorta
  • Ak Sigorta
  • Allianz Sigorta
  • Axa Sigorta
  • Sompo Sigorta
  • Halk Sigorta
  • Mapfre Sigorta
  • Anadolu Sigorta

Devlet hastanelerinde tedaviler ücretsiz

Türkiye’de sağlık güvencesi olsun ya da olmasın tüm vatandaşlara devlet hastanelerinde tedavi imkanı sağlanıyor. Sağlık Bakanlığı bünyesinde bulunan tüm kuruluşlarda Sosyal Sağlık Güvencesi olsun veya olmasın tüm vatandaşlar tedavi olabiliyor. Aylık düşük miktarlarda ödeme yapılan GSS ile birlikte ülke genelinde tüm sağlık alanında faydalanmak ücretsiz. Ancak önemli olan nokta gelir testi. Gelir testi yaptıran ve bunu SSK’ya bildiren vatandaşlar sağlık alanında sıkıntı yaşamıyor.

Ülkemizde bulunan bu sağlık planı dünyanın başka hiçbir ülkesinde bulunmazken Avrupa’nın  önde gelen ülkeleri ve ABD’de sağlık son derece pahalı. Ayrıca büyük ülkelerde dahil olmak üzere hem hemen tüm gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde vatandaşlar sağlık sigortalarını özel olarak yaptırmak durumunda.

Sıcak gelişmeleri anında yakalamak için mobil uygulamamızı şimdi indir! >>> Android Uygulaması Linki - İOS Uygulaması LİNKİ

Flaş haberler, hava durumu ve ekonomik gelişmeler burada! Haberport’u Instagram’da takip etmeyi unutma!>>> Haberport İnstagram Hesabını Takip Et

Hiçbir haberden habersiz kalma! Merak ettiğin tüm gelişmelerin ayrıntıları artık Facebook Grubumuzda! >>> Haberport Facebook Grubuna Katıl!

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2020, 00:19

YORUM EKLE

Popüler Haberler